Gündem Bir tarafta sıcak bir tarafta yağmur! Meteoroloji'den İstanbul dahil 7 kent için uyarı

Bir tarafta sıcak bir tarafta yağmur! Meteoroloji'den İstanbul dahil 7 kent için uyarı

Paylaş
Bir tarafta sıcak bir tarafta yağmur! Meteoroloji'den İstanbul dahil 7 kent için uyarı

5 gün sürecek sıcak hava dalgası yurda bugün giriş yaptı. Meteoroloji, İstanbul dahil 7 kent için ‘sarı’ alarmda bulundu. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Dışarı çıkmayın' derken bazı kentlere ise sağanak yağış uyarısı geldi. İşte son dakika hava durumu detayları.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul dahil 7 kent için ‘sarı’ alarmda bulundu. Öte yandan 5 gün sürecek sıcak hava dalgası yurda bugün giriş yaptı. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen “dışarıya çıkmayın” uyarısında bulundu. İşte il il hava durumu...

Haberin Devamı

Hava durumu son dakika...Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Balıkesir'in kuzeyi, Çanakkale'nin doğusu ile Ardahan çevreleri yerel sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre; Marmara ile Karadeniz ve Ege kıyılarında önemli bir değişiklik beklenmeyen hava sıcaklıklarının, diğer bölgelerde artmaya devam edeceği değerlendiriliyor. Rüzgarın ise genellikle batı kesimlerde kuzey, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 kilometre/saat, hamlesi 75 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

METEOROLOJİ DANIŞMANI UYARDI: DIŞARI ÇIKMAYIN

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen 5 güne dikkat çeker bugün için uyardı. Prof. Dr. Şen, “Sıcak hava dalgası bugün başlıyor. 5 gün sürecek (Ankara, Kütahya, Erzincan 38) Bingöl, Muş, Konya, Kayseri, Karaman, İğdır 39 (Denizli, Çankırı, Malatya 40) Tunceli Kırkkale, Mersin, Elazığ 41 (Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Urfa, Osmaniye, Siirt 44) Adana, Kahramanmaraş, Kilis 45 derece DIŞARI ÇIKMAYIN” uyarısında bulundu. Prof. Dr. Şen, “Bugün İstanbul 29 derece. Öğleden sonra yağmur var. Sıcaklık önümüzdeki 5 gün değişmiyor. Rüzgar kuzey yönlerden zamanla fırtına hızında esebilir. Karadeniz, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz sıcak hava dalgasından etkilenmeyecek” dedi.

İSTANBUL DAHİL 7 KENT İÇİN SARI ALARM

Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı bulutlu 36

İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak yağışlı 29

İzmir: Az bulutlu ve açık 32

Adana: Az bulutlu ve açık 45

Antalya: Az bulutlu ve açık 34

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı 28

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak yağışlı 28

Haberin Devamı

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, kuzeyi zamanla parçalı ve çok bulutlu 34

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 43