Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma Sanayisi'nde destan yazıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma Sanayisi'nde destan yazıyoruz

Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma Sanayisi'nde destan yazıyoruz

Aksaray'da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikli hedefin enflasyonu düşürmek olduğunu söyleyerek, 'Bunu başaracak programa ve kararlılığa sahibiz. Hep birlikte biraz daha sabredeceğiz.' ifadelerini kullandı. Buradan Yozgat'taki mitinge katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Düne kadar toplu iğneyi ithal eden Türkiye vardı. Bugün ise tabancasını yurt dışından satın alan değil, Savunma Sanayisi'nde destan yazan bir Türkiye var" dedi.

Aksaray'da düzenlenen mitingin ardından Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada şöyle konuştu:

Haberin Devamı

Sevgili Yozgatlılar, kıymetli hanımefendiler, değerli gençler, aziz kardeşlerim sizleri hürmetle selamlıyorum. Bozok yaylasının tüm yiğit evlatlarına selamlarımı gönderiyorum.

Nasıl hızlı trenden memnun musunuz? Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Yaparsa yine AK Parti yapacak. Öyle sağa sola savrularak birileri kalkıp da bir şeyler yapalım derse aldanmayın. Cumhurbaşkanı kardeşiniz zaten sizin hizmetinizde. Ve şimdi 31 Mart'ta cumhurbaşkanınız seçilecek olan yerel yönetimdeki kardeşlerimle, Celal Köse ve diğer ilçelerdeki belediye başkanı kardeşlerimle Yozgat'a hizmetimiz çok daha güçlü olacak.

YOZGAT BİZİMLE OLDUĞU SÜRECE YEDİ DÜVELE MEYDAN OKURUZ

Rabbim ömür milletim destek verdikçe sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Kardeşlerim, sorun mu var çözeriz, engel mi var aşarız sıkıntı mı var gideririz, saldırı mı var göğsümüzü siper ederiz. Yozgat bizimle olduğu sürece gerekirse yedi düvele meydan okumaktan çekinmeyiz.

Haberin Devamı

GABAR'DA HER GÜN BİNLERCE, ON BİNLERCE VARİL PETROL ÇIKARIYORUZ

Meydana gelirken sordum, şu anda meydandaki bu ihtişam... Katılım ne kadar diye emniyetten öğrenin dedim, katılım 50 bin... Hamt olsun Yozgat hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadı. Ülke ve millet düşmanı kim varsa hepsinin başını ezdik. Gabar'da Tendürek'te Besler Deresi'nde ezdik hala da eziyoruz. Gabar'da petrol çıkardık, teröristleri temizledik ve her gün oradan binlerce on binlerce varil petrol çıkarıyoruz. devletimizin toprakları üzerinde operasyona müsaade etmedik. Nerede bir işgal, hukuksuzluk varsa elimizle, dilimizle ve kalbimizle müdahale ettik.

Bugün 1 trilyondan fazla geliri olan bir Türkiye var. Tabancasını bile dışarıdan satın alan değil savunma sanayinde destan yazan Türkiye var. Balkanlarda barışın korunmasında, Karadağ'da işgalin sonlanmasında aktif rol alan cesur güçlü bir Türkiye var. Türkiye'yi sizlerle bu günlere getirdik. Ekonomiden ihracata her alanda ülkemizi 4-5 kat beraber büyüttük. Başta savunma olmak üzere her alanda kendi göbeğimizi kendimiz kestik. KAAN'ı gördünüz mü? Yapamaz dedikler, küçümsedikleri KAAN ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. 2028'de bir uçak sesi duyup gökyüzünde Türk mühendislerinin yaptığı KAAN'ı göreceğiz. Ülkemizin milli markası TOGG 1 yıldır yollarımızı süslüyor. Devrim otomobilini engellediler ama bunda başaramadılar. Her türlü rezilliği sergilediler ancak emellerine ulaşamadılar. Fabrikası bile yok diyenlere aldırmadan yolumuza devam ettik.

Haberin Devamı

Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisine dahil edene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülkemizin büyüme tarafında hiçbir sorunumuz yok. Deprem nedeniyle oluşan 104 milyarlık yüke rağmen büyüme kat ettik. Gelirimiz 1 trilyon doların üzerine çıktı. İşsizlik oranımız 9,4 oranı ile son 10 yılın en düşük seviyesini gördü. 57 milyon turist ve 54.5 milyar dolar geliri yakaladık. Enflasyon konusunda da yılın ikinci yarısından itibaren güzel haberler gelmeye başlayacak. Çalışanı ve emekliyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Enflasyon yine tek haneye düşecek. Hayat pahalılığının en fazla emeklileri bunalttığını biliyorum. Pek çok adım attık. Emekliler için maaş ve ikramiyede yüzde 50 zam ve promosyonla önlem adımları attık. Sadece bu üç 300 milyar liralık ek kaynak kullandık. Kamu bankaları 8-12 bin lira promosyon ödeyecek dün başvurular başladı. Özel bankaların da bu tutarın altında kalmayacağını umuyorum. bayram ikramiyesini nisanın ilk haftası hesaplara yatırıyoruz.

Haberin Devamı

BU MİLLETE HİZMETKAR OLMAYA TALİBİZ

Kimsenin bizi bölmesine nifak tohumları ekmesine izin vermeyeceğiz. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Biz bu millete efendilik taslamaya değil hizmetkar olmaya talibiz. Kazandıkça kibri büyüyenlerden değil tevazu sahibi olanlardan olduk. Eksiğimiz kusurumuz olsa da niyetimiz sağlamdır. İçinde bulunduğumuz asra Türk'ün mührünü hem de çok güçlü, çok kararlı bir şekilde vurmadan durmayacağız.

ŞAFT KAYDI, DİNGİL KIRILDI, MOTOR SU KAYNATTI

Biz sadece iş yapmanın eser ortaya koymanın, sizlere layıkıyla hizmet etme pişindeyiz. Son seçimdeki yenilgiden sonra güya değişime gittiler. 13. cumhurbaşkanımız dedikleri genel başkanları dışında hiçbir şeyi değiştirmediler. Darbeseverlikten ayrımcılığa, faşizme kadar eski tas eski hamam devam ediyorlar. Çırak genel başkan selefinden bile fason çıktı. Şaft kaydı, dingil kırıldı, motor su kaynattı. Özgür efendi bu eziyet bir an önce bitse de kurtulsa havasında 31 Mart'ı adeta iple çekiyor. Hatta CHP'li belediyeleri eleştirip bizim ulaştırma hizmetlerimizden övgü ile bahsettiği oluyor ama deste deste taşınan avrolar dolarla hakkında ağzını bıçak açmıyor. 6-7 adamı neden bu kadar yorduklarını açıklamıyor. Sorsan "ittifak mittifak yok" diyorlar. Ama neden belediye başkanı, meclis üyesi olarak devşirme adaylar gösterdiklerinin sebebini söylemiyorlar. Her iki tarafın seçmenin bundan haberi yok. Seçmenin iradesini işporta malı gibi birilerine peşkeş çekiyorlar. Karşımızda matruşka ittifakı var.

Haberin Devamı

31 Mart seçimleri bu kirli ve kibirli zihniyetten kurtuluşunun miladı olacak. Tabii sandıktan çıkacak sonuç çok önemli. Sadece Yozgat'ı almak yetmez, İstanbul'daki hemşerilerinizi arayıp oylar Murat Kurum'a diyeceksiniz. Aynı şekilde Ankara'daki hemşerilerinizi arayıp Turgut Altınok için oy isteyeceksiniz.

AKSARAY MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray'da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Sevgili Aksaraylılar, kıymetli hanımefendiler, gençler, aziz kardeşlerim hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Medeniyet mirasımıza sahip çıkmasıyla her gelişimizde bu eşsiz şehre kalbimizi bırakıyoruz. Aksaray gönlümüzün baş köşesinde yer alıyor.

Aksaray her zamanki gibi inşallah rekoru da kıracak. Aksaray'ın bize olan sevgisinden zerre şüphemiz yok. Geçtiğimiz yılki seçimlerde coşkunuzu sandığa yansıttınız. Verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Aksaray aslan gibi kükreyerek dost gönüllere huzur düşman gönüllere korku verdi. Yanımızda yer aldığınız için Aksaray'a teşekkür ediyorum.

ÖNCELİK ENFLASYONU DÜŞÜRMEK

Sizler yanımızda olduğunuz müddetçe bize durmak, duraksamak yok. Milletimize sözümüzü hep yerine getirdik. 21 yıldır gece gündüz çalışıyoruz. Üretimde, büyümede tarihimizin en iyi seviyesini gördük. Savaşların, krizlerin olumsuz etkilerini göğüslüyoruz. Can yakan enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı ile boğuşuyoruz. Tüm emeklilerimize 5 bin lira ödeme yaptık. Yıl başında emeklilerimizin maaşını yüzde 50 artırdık, ikramiyelerini yüzde 50 artırdık. Promosyonları 8-12 bin lira aralığına yükselttik. Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesi ile elimiz rahatlayacak. Enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali eriyip gidiyor. Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz. Öncelik enflasyonu düşürmek.

MİLLETİMİZİ KARAMSARLIK BATAKLIĞINA SÜRÜKLEMEK İSTİYORLAR

Bugün katılım ne kadar diye sordum, 35 bin... Aksaray'a da bu yakışır. Zaten Aksaray bunun dışında kabul etmek. Hep birlikte sabredeceğiz. Ülkemizin gücünden ve potansiyelinden rahatsız olanlar muhalefeti de kullanarak milletimizi karamsarlık bataklığına sürüklemek istiyor. Gelip geçici sıkıntıları asırlık hedeflerin önüne koyarak milletimizle aramızı açacaklarını sanıyorlar. FETÖ'den PKK'ya terör örgütlerinin saldırılarına karşı koyarken gördük bu oyunu. Geçmişte Türkiye'yi nasıl 2023'e hazırladıysak şimdi de fazlasını yaparak Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz.

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz. Türkiye'yi 2 kat daha büyüteceğiz. Sadece belediye başkanları seçmekle kalmayacaksınız, diğer mücadelelerimizde de işimizi kolaylaştıracaksınız.

Aksaray'la birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttifakı'nın renkleriyle boyamaya var mısınız? Bayram gelmeden 31 Mart'ta milli irade bayramını birlikte kutlayacağımıza inanıyorum.

EKONOMİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

Pazar gününe kadar durmak yok, yola devam. Dünya ile yarış halindeyiz ancak istediğimiz yerde değiliz. Başarmamız gereken çok mücadele var. Bir yanımızda Rusya Ukrayna savaşı alevlenerek sürüyor. Diğer yandan Gazze'deki vahşet giderek derinleşiyor. Uluslararası kuruluşların kimseye hayrının dokunmadığına şahit oluyoruz. Son 10 yıldaki maruz kaldığımız sayısız saldırı ile bu felaket tablosuna çekilmek isteniyoruz. Beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz için badireleri atlatarak bu günlere geldik. Şimdi pes edemeyiz. Mücadele bayrağını daha yukarı taşıma vaktidir. Devletimizi daha da güçlendireceğiz. Ekonomimizi daha da güçlendireceğiz. Aile yapımıza sıkı sıkıya sahip çıkacağız. Medeniyet mirasımıza daha sıkı sahip çıkacağız. Hep ileri gideceğiz, büyüyeceğiz. Önümüzdeki asrı kendi çağımız yapmakta kararlıyız.

Son 21 yılda Aksaray'a 88 milyar liralık yatırım yaptık.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alım gücündeki düşüşü telafi için adımlar atıyoruz