Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere promosyon müjdesi: 8-12 bin lira ödeme yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere promosyon müjdesi: 8-12 bin lira ödeme yapılacak

Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere promosyon müjdesi: 8-12 bin lira ödeme yapılacak

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere verilecek banka promosyonu ile ilgili olarak 'Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi.' dedi. Buradan Kilis'teki mitinge geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her ay 15-20 bin civarında konut ve köy evini teslim edeceğiz. Yıl sonuna kadar 200 bin evi hak sahiplerine kavuşturmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kayseri mitinginin ardından Kilis'e geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kilis'teki açıklamalarından satır başları:

Kilis, senin her halin güzel. Kilis'in gönlümüzde müstesna yeri vardır. Her iki seçimde de çok kararlı şekilde bu kardeşinize sahip çıktığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yol arkadaşlığımızı daha da güçlendirmiş olduk. Kilis'in bizden beklentilerinin farkındayız. Sizlere layık olmak için daha fazla çalışacak ter dökeceğiz. Eser ve hizmet üretmeye devam edeceğiz.

"ŞU ANDA MEYDANDA 28 BİN KİŞİ BULUNUYOR"

Meydanda şu an ne kadar vatandaşımız var diye sordu. Şu anda meydanda 28 bin kişi var dediler. Allah nazardan saklasın.

Kilis'te 33 kardeşimiz depremlerde hayatını kaybetti. Vefat eden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Elimizi deprem bölgesinden hiç çekmedik.

Haberin Devamı

Deprem ülkemizin en önemli meselesiyken halen bu çevrelerin gereken dersleri almadığını görüyoruz. Deprem turistleri ise bölgeye şöyle bir uğrayıp enkazlar önünde poz verip gittiler. Kendilerine oy vermediler diye depremzedelerimize yapılan hakaretleri burada saymıyorum bile. Bu ahlaksızlıkları unutmayız, unutturmayız.

Reklama harcadıkları meblağlar depreme ayırdıkları bütçeden katbekat daha fazla. Türkiye, asrın tabi afetlerinden birini yaşamamış gibi hareket ediyorlar.

Her ay 15-20 bin civarında konut ve köy evini teslim edeceğiz. Yıl sonuna kadar 200 bin evi hak sahiplerine kavuşturmayı hedefliyoruz.

Kilisli depremzedelerimize sadece kira yardımı olarak 72 milyon lira ödeme yaptık. Şehrimize 500 milyonun üzerinde kaynak aktardık. Bu zor günlerinde Kilis'in yanında olduğumuzu gösterdik. Kilis'i sahipsiz bırakmayacağız.

Kilis, milli mücadelenin de kahraman şehirlerinden biridir. Tek bir gayemiz var o da Kilis'in kalkınmasıdır, refahının artmasıdır. Muhalefetin neler peşinde koştuğunu zaten sizler de biliyorsunuz.

"PARADAN KULE DIŞINDA İCRAATLARI YOK"

Onlar siyasi ikballeri uğruna her türlü gayrı meşru yola başvurmaktan çekinmiyorlar. Kaynağı belirsiz para desteleriyle kule yapmak dışında icraatları yok. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? CHP'ye bina alacaklarmış. Akıllı telefon teknolojisi henüz CHP'ye ulaşmamış. İşin kolayı varken zoru tercih etmişlerdir. 5-6 kişi saatlerce dolar-avro saymaya yetişemiyorlar. Paranın nereden geldiği ve nereye gittiği de belli değil. Halka tatmin edici cevap veremediler.

Haberin Devamı

Aslında kendisi hesap uzmanı olan Bay Kemal izah edebilirdi. Ama sesi soluğu çıkmıyor. Ne para işlerinde ne ittifak işlerinde bu sözlerine sadık kalırlar.

"İÇİ FARKLI, DIŞI FARKLI MUHALEFET ANLAYIŞI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Neyin karşılığında hangi ilçelerde adaylarını çektiklerinden, devşirme adaylarla ne yapmaya çalıştıklarından CHP'li pek çok yöneticinin de DEM'e oy verenlerin haberi yok. Doğan görünümlü şahin misali dışı farklı içi farklı bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız.

Hiçbir işi gizli saklı yapmadık. Meydanlarda verdiğimiz sözleri göreve geldiğinde unutanlardan olmadık. Kilis'e 21 yılda toplam 26 milyar lira yatırım yaptık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kayseri'deki açıklamalarından satır başları şöyle;

Tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramını tebrik ediyorum. Yeni umutlarla kutlanan Nevruz'un hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Haberin Devamı

Kayseri’de sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Beraber yürüyeceğiz bu yolda hiç yorulmadan. Burası Mimar Sinan’ı yetiştiren şehir. Dünyada eşi bulunmayan Kayseri ve Kayserili kardeşlerimizle iftihar ediyorum.

Kayseri 14-28 Mayıs seçimlerinde vefasını bir kez daha gösterdi. Şahsıma verdiğiniz yüzde 68’i bulan destek için şükranlarımı sunuyorum.

31 Mart’ta demokrasi safımızı sıklaştıracağız. 31 Mart'ta daha da kenetleneceğiz. Ülkeyi karıştırmak isteyen zihniyet pusuda. Kayseri verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer aldı. 2023 hedeflerini birlikte hayata geçirdik. Türkiye Yüzyılının inşasını birlikte geçekleştireceğiz. 75 bin kişi meydanda. Bu meydanda yüzbinleri bulduk. Şimdi yerel yönetim seçimine gidiyoruz. 9 günümüz var.

31 Mart akşamı balkon konuşmamızda gereğini yapmamızı isteyeceksiniz. Bölüşmenin manasını en iyi Kayseri var. Sanayi, tarım vahası kuran Kayseri pek çok şehre ilham kaynağı oldu. Tarihi değiştirecek işler yatık, yapmayı sürdürüyoruz. Bir yandan asırlık ihmalle gelen alt yapı eksiklerini giderdik. Biz çalıştıkça rabbimiz bereketini verdi.21 yılda ülkemizi 3 kat büyüttük. Hep birlikte biraz daha çalışarak sabırlı olmamız gerekiyor.

Haberin Devamı

Deprem konutlarında teslimde 80 bine yaklaştık. Yıl sonuna kadar inşallah 200 bine tamamlıyoruz. Üretim ve istihdamı destekleyecek

Gençler sizlerin yanındayım. En büyük mücadeleyi enflasyonu körükleyen anlayışa karşı veriyoruz. Bu mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız. Çalışarak, üreterek yapacağız. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren enflasyon hızlı bir şekilde düşecek.

EMEKLİLERE PROMOSYON MÜJDESİ

Çalışanlarımızın, emeklilerimizin ve küçük esnafımızın gelirlerini, yüksek enflasyon karşısında korumakta kararlıyız. Bu mücadeleyi başarıya ulaştıracağız

Emeklilerimize güzel bir haber vermek istiyorum. 2012 banka promosyon ödemesini başlatmıştık. Kamu bankaları aylığa göre 8-12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacağına inanıyorum.

 'MUHALEFET TARAFINDA DEĞİŞİM ARAYIŞLARI BAŞLADI'

CHP yönetimiz sadece beceriksizlerden değil aynı zamanda tembellerden oluşuyor.

Parti içi iktidar kavgaları kendilerini ilgilendirir ama deste deste para sayma görüntülerinin izahını hala yapamadılar. Dürüstçe açıklamak yerine saldırarak, çirkinleşerek, skandalı örtbas edebileceklerini sanıyorlar.

‘DEM’leniyorlar ancak orada tablo çok parlak gözükmüyor. Muhalefet tarafında değişim arayışları başladı. Böyle giderse 31 Mart'tan sonra muhalefet cenahında yeni bir meydan muharebesi yaşanacağı anlaşılıyor

Karşımızda projesi olmayan bir zihniyet var. Bunun adı zübük siyasetidir. Herkese duymak istediklerini söyleyen zihniyet ülkemizin talihsizliğidir. Hani beterin beteri vardır derler ya ülkemiz kısır döngüye girmiştir.

Kayseri’de 3 milyar lira zirai gelir artışı sağladık. Sulama projelerinin yapımına devam ediyoruz. 44 milyar liralık destek verdik. 3 tasarım merkezi kurduk. Ülkemizin batarya ihtiyacımızı karşılayabilecek bir tesisi kazandırdık. Savunma sanayimize hizmet eden 65 firma var.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan emeklilere promosyon müjdesi: 8-12 bin lira ödeme yapılacak

31 MART 2024 YEREL SEÇİM SONUÇLARI - Yayın yasağı sona erdiğinde posta.com.tr'de