Dağcı değil elektrikçi
![Dağcı değil elektrikçi](https://image.posta.com.tr/i/posta/75/0x410/65aee1cbef4863c79d874315.jpg)
Van Erciş’te etkili olan kar ve rüzgar elektrik iletim hatlarında kopmalara neden oldu. VEDAŞ Erciş İşletme Müdürü Nesrin Elif Arslan’ın da aralarında bulunduğu 7 kişilik ekip 60 santimetreyi aşan karda yürüyerek bölgeye ulaştı. Zorlu çalışma sonucu arızalar giderildi, 10 mahalle yeniden aydınlandı.
Van Erciş kırsalında 4 gün önce etkili olan kar yağışı ve rüzgar, ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki, 2 bin 150 rakımlı Kızılören Mahallesi yakınlarında elektrik iletim hatlarının kopmasına neden oldu. 10 kırsal mahalle elektriksiz kaldı. Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri yolun bir kısmını paletli kar motorlarıyla, 2 kilometresini ise 60 santimetreyi aşan karda yürüyerek bölgeye ulaştı. Zorlu çalışma sonucu arızalar giderildi, bölge yeniden aydınlandı. 7 kişilik ekibe VEDAŞ Erciş İşletme Müdürü Nesrin Elif Arslan (33) eşlik etti.
KAR KIŞ DEMEDEN...
Vatandaşların elektriksiz kalmaması için 7 gün 24 saat mesai yaptıklarını belirten Nesrin Elif Arslan, “Kışın en çetin geçtiği Kızılören bölgesine geldik. Araçların çıkamadığı yerde kar motoru devreye giriyor. Motorun da çıkamadığı zor bölgeye yürüyerek ulaşıyoruz. Ben ve ekibim koşullar ne olursa olsun hizmete hazırız, kar kış demeden sahadayız” dedi. İki çocuk annesi Arlan, “Fırsat eşitliği sağlandığında, kadınların her alanda başarılı olabileceğini düşünüyorum” ifadesini de kullandı. Behçet DALMAZ-Orhan AŞAN/DHA
Bakan müjdeyi duyurdu: Tarımsal destek ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacak
Altın fiyatları için kritik tahmin uzman isimnden geldi: Sadece 5 gün kaldı
Bakan Şimşek: Büyüme potansiyelimizi artıracağız
Bakan Kacır: Yeni projelerin hayata geçmesini amaçlıyoruz
İstanbul Boğazı'nda 39 bin gemi, 416 milyon ton yük taşındı! Bakan Uraloğlu duyurdu