Gündem Dilan ve Engin Polat'ın yargılandığı davada yeni gelişme! Örgüt davasıyla birleşti

Dilan ve Engin Polat'ın yargılandığı davada yeni gelişme! Örgüt davasıyla birleşti

Paylaş
Dilan ve Engin Polat'ın yargılandığı davada yeni gelişme! Örgüt davasıyla birleşti

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu Banu Parlak'ın güzellik merkezine silahlı saldırı davası, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Barış Boyun’un örgüt davasıyla birleştirme kararı verildi. Ayrıca sanıkların tutukluk halinin devamına kadar verildi.

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri iddia edilen Dilan ve Engin Polat çifti ile Sezgin Polat'ın da aralarında olduğu 11 sanığın yargılanmasına başlandı.

Haberin Devamı

8 YIL HAPİS TALEBİ

Banu Parlak'ın güzellik merkezine geçen yıl 1 Ekim’de düzenlenen silahlı saldırıyı Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği iddia edilmişti. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın düzenlediği iddianamede Dilan ve Engin Polat çifti ile Sezgin Polat’ın ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

DİLAN POLAT MAHKEME SALONUNDAA AĞLADI

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre, Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya sanıklar Dilan Polat ve Engin Polat getirildi. Dilan ve Engin Polat’ın kızı Nilda Polat, Engin Polat’ın kız kardeşi Kübra Uzun duruşmaya izleyici olarak katıldı. Dilan Polat'ın mahkeme salonuna girerken 'Kızım seni çok seviyorum" diyerek ağlamaya başladığı görüldü. Polat kızına dönerek 'Yapmadık, biz yapmadık hepsi geçecek" dedi.

Haberin Devamı

Polat çifti mahkeme salonunda yan yana geldikleri an el ele tutuştu. Dilan Polat, Engin Polat’ın elini öptü. Sadalyeye oturtulan Dilan Polat kızı Nilda’ya dokunmak istedi. Hakim temas etmenin yasak olduğunu söyledi.

AYLIK GELİRİNİ AÇIKLADI

Banu Parlak da duruşmada hazır bulundu. Kimlik tespitinde Engin Polat, mesleğinin sorulması üzerine ‘Serbest meslek’ karşılığını verdi. Mahkeme hakiminin 'nasıl bir serbest meslek' demesi üzerine Polat, ‘Kozmetik şirketlerim var’ yanıtını verdi. Engin Polat aylık gelirinin sorulması üzerine ise gelirini 200 bin lira olaraka açıkladı. 

İDDİANAMEDEN

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede Dilan Polat ile müşteki Banu Parlak arasında husumet bulunduğu belirtildi.

Dilan Polat’ın sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda "Tedbir kararının anasını göreceksin, iftiranın danasını göreceksin. Bitti bitti. Sana bu prim fazla bile. Sana daha ne mesajlarım var sıra sıra" şeklinde yaptığı açıklamayla Parlak’a tehdit mesajı gönderdiğine yer verildi. Bu mesajdan kısa bir süre sonra Sezgin, Engin ve Dilan Polat’ın ortak kararıyla, Engin Polat, Banu Parlak’ın işyerine tehdit amaçlı silahlı saldırı düzenlenmesi için Gürcistan ülkesindeki bağlantılarıyla kamuoyunda "Daltonlar çetesi" olarak bilinen suç örgütünün firari yöneticilerinden olan Beratcan ve kardeşi Batın Can Gökdemir ile irtibat kurduğu kaydedildi.

Haberin Devamı

İddianamede şüpheliler Barış Boyun, Beratcan Gökdemir ve Batin Can Gökdemir’in hakkında yakalama kararı çıkartıldığı, belirtildi. Barış Boyun, Beratcan ve Batin Can Gökdemir’in ‘Silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit', 'Mala zarar verme' ve 'Ruhsatsız silah taşıma' suçlarından ayrı ayrı toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapsi istendi. Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ise ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından toplamda ayrı ayrı 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Ayrıca belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmaları istendi. Diğer 5 sanığın da çeşitli suçlardan değişen oranlarda cezalandırılmaları talep edildi.

SİLAHLI SALDIRI DAVASI ÖRGÜT DAVASIYLA BİRLEŞTİ

Haberin Devamı

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu Banu Parlak'ın güzellik merkezine silahlı saldırı davası, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Barış Boyun’un örgüt davasıyla birleştirme kararı verildi. Ayrıca sanıkların tutukluk halinin devamına kadar verildi.