Düzce'de heyacanlandıran görüntü! Suyun dibinden çıktı, koruma altına alındı
![Düzce'de heyacanlandıran görüntü! Suyun dibinden çıktı, koruma altına alındı](https://image.posta.com.tr/i/posta/75/0x410/664604b551350085be228843.jpg)
Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü tarafından yapılan envanter çalışmaları sırasında bulundu, koruma altına alındı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü tarafından yapılan envanter çalışmaları sırasında ‘benekli kaplumbağa’ adı verilen emys orbicularis’e rastlandı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan kaplumbağa koruma altına alındı.
Koruma altına alınan kaplumbağa, yaban hayatı geliştirme sahasına götürüldü.
'KIŞI SUYUN DİBİNDE KIŞ UYKUSUNA YATARAK GEÇİRİR'
Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Biyolojik Çeşitlilik Envanter İzleme Çalışmaları kapsamında takibi yapılan türlerimizden emys orbicularis (benekli kaplumbağa) arazide gözlemlenmiştir. Emys orbicularis; yaşam alanları sürekli tahrip edildiği için soyu tehlike altındadır. Kışı suyun dibinde kış uykusuna yatarak geçirir. Esas besinlerini balık, kurbağa ve sucul böcekler oluşturur. Aktivasyon zamanı mart, nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır” denildi.
Bakan müjdeyi duyurdu: Tarımsal destek ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacak
Altın fiyatları için kritik tahmin uzman isimnden geldi: Sadece 5 gün kaldı
Bakan Şimşek: Büyüme potansiyelimizi artıracağız
Bakan Kacır: Yeni projelerin hayata geçmesini amaçlıyoruz
İstanbul Boğazı'nda 39 bin gemi, 416 milyon ton yük taşındı! Bakan Uraloğlu duyurdu