Gündem El Bab'da DEAŞ saldırısı: 5 asker şehit

El Bab'da DEAŞ saldırısı: 5 asker şehit

Paylaş
El Bab'da DEAŞ saldırısı: 5 asker şehit

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'da yürütülen operasyonlar sırasında DEAŞ tarafından düzenlenen saldırıda DHA 5 askerin şehit düştüğünü duyurdu. TSK ise 3 askerin şehit düştüğünü 1'i ağır 11 askerin yaralandığını açıkladı

Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk askerleri kritik noktaları ele geçirmeye devam ederken dün 5 askerimiz DEAŞ'ın intihar saldırısında şehit düşmüştü.

YİNE SALDIRDILAR!El Bab’a yönelik operasyonlar sırasında bu sabah saatlerinde de DEAŞ’lı teröristler ile Mehmetçik arasında çatışma çıktı. DHA'nın haberine göre çatışmalarda 5 asker daha şehit oldu. Aynı saldırıda 10 asker de yaralandı. Yaralı askerler Kilis Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

TSK: 3 ASKER ŞEHİT


Bugünkü saldırılarla ilgili TSK'dan yapılan açıklamada ise 3 askerin şehit olduğu, 1'i ağır 11 askerin de yaralandığı kaydedildi.
170 GÜNDE 66 MEHMETÇİK ŞEHİT OLDUBu sabah 5 askerin daha şehit düşmesiyle, Fırat Kalkanı Harekatı'nın başladığı geçen 24 Ağustos’tan bu yana geçen 170 günde şehit düşen asker sayısı 66’ya yükseldi.

DEAŞ HEDEFLERİ ATEŞ ALTINA ALINDISaldırının ardından DEAŞ terör örgütü unsurlarının bulunduğu alanlar, karadan ve havadan ateş altına alındı.


El Bab’ta şehit düşen 5 asker memleketlerine uğurlandı