Gündem Elazığ'da dev yılan paniği!

Elazığ'da dev yılan paniği!

Elazığ'da dev yılan paniği!

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde yaklaşık 3 metre uzunluğundaki yılan, paniğe neden oldu.

İlk anda panikleyen vatandaş daha sonra telefonunu çıkararak yılanı kaydetmeye başladı. Yaklaşık 3 metre uzunluğundaki yılan, bir süre sonra gözden kayboldu. Vatandaşlar sıcak havaların gelmesi ile birlikte yılanların da daha sık görüldüğünü söyledi.

SULTANGAZİ'DE YILANI DUMANLA ÇIKARMAYA ÇALIŞTILAR

Geçtiğimiz günlerde de İstanbul'da Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi 60 sokakta binanın önünde görülen yılan, mahalle sakinlerini tedirgin etti. Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla yılanı yakalamaya çalıştı. Kaldırım taşlarını sökenler, yılanın görüldüğü yere süt bıraktı.

Daha sonra yaktıkları bez parçasından çıkan duman ile yılanı saklandığı yerden çıkarmaya çalıştılar. Durum itfaiyeye bildirildi. Vatandaşların tüm çabaları sonuç vermedi.

ÇALIŞMALARI MERAKLI GÖZLERLE İZLEDİLER

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, sokaktaki binanın zemin katına girme ihtimaline karşı, beton ve tuğlaları kırarak yılanın yerini tespit etmeye çalıştı. Mahalle sakinleri, çocuklar ve zemin katta oturan Sevgi Şenocak, itfaiye ekiplerinin çalışmalarını meraklı gözlerle izledi. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonucunda yaklaşık 70 santimetre uzunluğundaki yılanın yeri tespit edildi ve bulunduğu yerden çıkartıldı. Vatandaşlar itfaiye ekiplerini alkışlayarak teşekkür etti. İtfaiye ekiplerince koruma altına alınan yılan doğaya salınmak üzere götürüldü.

BANDIRMA'DA YILAN PANİĞİ

Edinilen bilgiye göre, önceki gece Bandırma'nın bir köyünden gelen vatandaş aracını Sunullah Mahallesi 21 sokak üzerinde park etti. Daha sonra sokaktan geçen mahalle sakini aracın altında bir yılanın olduğunu fark etti ve durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yılanı bulunduğu yerden alarak bir çuvalın içine koydu. Yılanın köyden gelen aracın motor bölümüne girerek ilçeye geldiği tahmin ediliyor.

SIRADAKİ HABER