Gündem Eylem Tok’un oğlu Timur katili oldu! Acılı anne Aci ilk kez konuştu

Eylem Tok’un oğlu Timur katili oldu! Acılı anne Aci ilk kez konuştu

Paylaş
Eylem Tok’un oğlu Timur katili oldu! Acılı anne Aci ilk kez konuştu

Eylem Tok ile estetikçi Bülent Cihantimur'un 16 yaşındaki oğlu Timur, evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Aci'yi hayattan kopardı. Adalete teslim olmak yerine cani annesi ile birlikte ABD'ye kaçtı. Türkiye'nin konuştuğu kazanın üzerinden 50 gün geçerken, Oğuz Murat Aci'nin eşi Şükriye Aci, yaşadıklarını ilk kez anlattı.

İstanbul Eyüpsultan'da 1 Mart gecesi yaşanan Türkiye'nin gündeminin ilk sırasında yer aldı. Eylem Tok ile estetikçi Bülent Cihantimur'un 16 yaşındaki oğlu Timur, ailesine ait lüks aracı aldı. Arkadaşlarıyla birlikte yarış yaptığı sırada yol kenarında bekleyen ATV sürücülerine çarpan Timur Cihantimur, evli ve 1 çocuk babası Oğuz Murat Aci'yi hayattan kopardı 4 kişiyi de yaraladı.

Haberin Devamı

CANİ ANNE İLE KATİL OĞLU ABD'YE KAÇTI

Katil Timur, cani annesi Eylem Tok tarafından önce olay yerinden ardından ülkeden kaçırıldı. İkili, ABD'de kahkahalar atarken kameralara yakalandı. O kareler, vicdanları yaralarken feci kazadan geriye acısını bile yaşayamayan ancak hukuk mücadelesi veren Aci Ailesi kaldı.

ŞÜKRİYE ACİ İLK KEZ KONUŞTU: NEREDE VİCDAN?

Küçük çocuğu ile bir başına kalan Oğuz Murat Aci'nin eşi Şükriye Aci ise üzerinden 50 gün geçen kazayla ilgili ilk kez açıklama yaptı. YouTube'daki Katarsis isimli programa katılan Şükriye Aci, yaşadığı acı dolu günleri anlattı. Aile olarak adalet aradıklarını söyleyen Şükriye Aci, "Ayakta kalmaya çalıştığımız bir dönemdeyiz. Karşı tarafın bizim ne hissettiğimizi anlamasını neler yaşadığımızı biraz da görmesini bekliyoruz. Eylem Hanım açıklamasında vicdandan bahsediyor. Bir görüntü çıktı çocuklar kaza sırasında ortalığı arabanın içini çekiyor o sırada benim kardeşim arabanın altında yatıyor nerede vicdan?" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

EŞİNİN ÖLÜM HABERİNİ BÖYLE ALMIŞ

Kaza haberini dayısından aldığını, eşinin ölümünü ise saatler sonra öğrendiğini gözyaşları ile anlatan Şükriye Aci o geceyi şöyle anlattı: Ben kaza haberini dayımdan aldım, basit bir kaza olduğunu söylediler. Herkes hastaneye gitmiş ben çocuk uyuduğu için evde kaldım. Sonrasında işte kuzenimle konuştum o daha iyiydi diğerlerinden haber alamadım. Ben hariç herkes oradaymış.

Sonra hastanede hepsi haberi alınca hiçbiri telefonlarımı açmadı. Oğlum kazayı hissetmiş gibi ağlamaya başlamıştı 2 saat onu sakinleştirmeye çalıştım. Herkes eve gelmeye başlayınca kötü bir şey olduğunu anladım. Çünkü öncesinde eşimin kan kaybettiğini müdahale altında olduğunu söylemişlerdi. Öğrenince hiçbir şekilde ağlayamadım, çünkü bir bebeğim vardı. Acımı içime gömdüm ve yaşayamadım.

"DÜNYANIN EN MERHAMETLİ İNSANIYDI"

Eşi Oğuz Murat Aci'nin dünyanın en merhametli insanı olduğunu, 6 Şubat depreminde Hatay'a gidip depremzedelere yardım ettiğini söyleyen Şükriye Aci, "Eşim herkesin tanıması gereken bir insandı. Ben onun merhametine vurulmuştum. Deprem zamanı daha 5 aylıktı çocuğumuz. O zaman bizi bıraktı Hatay'a gitti ardına bir sürü insanı kattı.

Haberin Devamı

Korkmuştum 'Daha çocuğumuz çok ufak ya sana bir şey olursa orada' demiştim. O zaman 'Ya siz orada olsaydınız' demişti ve gitmişti. Başkasını üzgün görmeye başka bir çocuğu veya başka birilerini aç görmeye dayanamazdı eli bol bir insandı. Onun iyi kalbini sevmiştim her zaman o benim dağ gibi arkamdaydı" ifadelerini kullandı.

CANİ ANNE TOK'A SESLENDİ: ADALETE TESLİM OLUN!

Son olarak cani anne Eylem Tok'a seslenen Şükriye Aci, adalete teslim olmaları için çağrı yaptı. Şu ifadeleri kullandı: Eylem Hanım çocuğuna yeterince zarar vermiş bundan sonra da vermeye devam ediyor. Kendisine sesleniyorum gerçekten elini vicdanına koysun çocuğuna daha fazla zarar vermesin.

Bir an önce artık adalete teslim olsun ve yapması gereken tek doğru olan şeyi yapsın biz de yasımızı tutalım acımız içimizde kaldı. Eylem hanımın eski eşinden de aynı şeyi bekliyoruz çünkü ben bunu tek başına yaptığını düşünmüyorum. Bir çocuk bir suç işliyorsa annesi biliyorsa bu suçu babasının bilmeme gibi bir durumu olamaz. Adalete teslim olsunlar bizim de biraz olsun içimize su serpilsin. Benim eşim geri gelmeyecek ama onlar zaman kaybetmeden ambulansı arasaydı belki de eşim hala hayattaydı.

Haberin Devamı

Haberin Devamı