Gündem Film gibi hayat

Film gibi hayat

Paylaş
Film gibi hayat

Türkiye, Metin Akpınar'ın 35 yıl sonra ortaya çıkan ikiz kızları Duygu ve Sevgi Nebioğlu kardeşleri konuşuyor. Antalya'da dünyaya gelen, iki aylıkken bir köyde bakıcı kadına terk edilen, yetiştirme yurdunda büyüyen ve 6 yaşında evlat edinilen ikizlerden Duygu bu süreçte yaşadıklarını anlattı. Ortaya filme çekilecek bir hayat hikayesi çıktı.

Haberin Devamı


Sevgi - Duygu

HER ŞEY 1987’DE BAŞLADI

Suphiye Orancı ile Metin Akpınar 1987'de Antalya'da tanıştı. 1988'de Duygu ve Sevgi Nebioğlu Antalya'da devlet hastanesinde doğdu. Suphiye Orancı ikizlerini doğduktan iki ay sonra Kemer'de bir köyde bakıcı kadına bıraktı. Duygu ve Sevgi 6 yaşına kadar Çocuk Esirgeme yurdunda çok zor şartlar altında kaldı. Duygu, şiddet mağduru bir çocuk olarak büyüdü. O dönemde yaşadıkları nedeniyle duyma yetisini kaybetti. Öğretmen çift Emine-Özdener Nebioğlu tarafından evlat edinildikten sonra tedavi gördü, duymaya başladı. Konuşmayı ancak 7 yaşında öğrendi.


Sevgi-Emine Nebioğlu- Özdener Nebioğlu-Duygu

GERÇEĞİ DAYISINDAN ÖĞRENDİ

Duygu Nebioğlu annesini 2007 yılında buldu. Suphiye Orancı evlenip Almanya'ya yerleşmişti. Hiç yüz yüze buluşmadılar, internet üzerinden görüşmeler yaptılar. Duygu'ya babasının Metin Akpınar olduğunu söyleyen ilk kişi annesi Suphiye Orancı'nın erkek kardeşi, yani biyolojik dayısı oldu. Duygu, ardından annesinin yurt müdürüne yazdığı bir mektuba ulaştı. Bu mektupta da biyolojik babalarının Metin Akpınar olduğu belirtiliyordu. Duygu o zaman 21 yaşında İstanbul Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde okuyan öğrenciydi.

Haberin Devamı

 

Bu fotoğraf Haziran 2022'de çekildi.

2012’DE İLK KEZ GÖRÜŞTÜLER

Duygu bu durumu annesine söyledi. Anne, kızının Metin Akpınar ile görüşmesini istemedi. "Eğer onunla görüşürsen benimle görüşemezsin" dedi. Ancak Duygu, gerçek babasına ulaşmak istediğini söyleyince annesi bütün ilişkisini kesti. Duygu, üniversitedeki bir hocasının yardımıyla Metin Akpınar'ın asistanına ulaştı. Asistanı durumu Metin Akpınar'a haber verdi. Metin Akpınar 2012'de TRT'de İnci Çayırlı ile birlikte sunduğu bir müzikeğlence programına Duygu'yu konuk olarak çağırdı. İlk kez o zaman yüz yüze geldiler ve sadece 1 dakika görüştüler.

Zeki- Zeynep Alasya

ZEYNEP ALASYA’NIN YARDIMI

Bu buluşmadan sonra beş yıl boyunca Metin Akpınar, Duygu ile görüşmeyi reddetti. Babasına bir türlü ulaşamayan Duygu'ya "Biz bunu açıklarsak Metin Akpınar'ın hayatı mahvolur, rezil oluruz. Topluma mal olmuş bir sanatçıya bunu yaşatamazsın" gibi haberler gönderildi. Sonunda Duygu, Metin Akpınar'ın yıllarca sahne ortağı olan Zeki Alasya'nın kızı Zeynep Alasya'ya ulaşıp yardım istedi. Nihayet Metin Akpınar'ın asistanı tarafından arandı. Ve geçen yıl Metin Akpınar Marmaris'te tatildeyken oraya çağrıldı. Birlikte beş gün geçirdiler.

Haberin Devamı

Sevgi Nebioğlu'nun babalık davası sürüyor

DNA TESTİNDEN SONRA DEĞİŞTİ

Marmaris'te bir gün otomobilde giderlerken Duygu, saçından bir tel koparıldığını hissetti. Duygu'ya göre bu saç teli ile DNA testi yaptırdılar. O testten sonra Metin Akpınar'ın tavırları değişti, Duygu'ya "Kızım, yavrum" diye seslenmeye başladı. Ancak aradaki mesafe bir türlü kapanmadı. Gerçek babasından beklediği yakınlığı göremeyen Duygu Nebioğlu da sonunda avukatlara danışıp babalık davası açmaya karar verdi. Bir yıl önce açılan dava önceki gün sonuçlandı ve tüm Türkiye, Metin Sevgi Nebioğlu'nun Akpınar'ın Duygu ve Sevgi adında ikiz kızları olduğunu öğrendi.

YÜREK BURKAN SÖZLER

Haberin Devamı

Duygu Nebioğlu, yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi: "14 yılda sadece bir kez bana "Kızım, canım" diye sarıldı. Ben ona Marmaris'te "Basın açıklaması yapalım" dedim ama kabul etmedi. "Ben vasiyetimi yazdım. Ben öldükten sonra ne yaparsanız yapın" dedi. İkiz kardeşimle adımızı bile kendimiz koyduk."

 

Metin Akpınar Göksel Özdoğdu ile 62 yıldır evli ve çocukları yok

METİN AKPINAR'DAN AÇIKLAMA

ÇEKTİKLERİ ACILARDAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜNÜM

Metin Akpınar ikiz kızlarıyla ilgili ilk kez dün akşam açıklama yaptı:

* 36 yıl önce Antalya'da bir etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik.
* 24 yıl sonra, ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Çok şaşırdım ve sarsıldım. İlk tanıdığım andan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim.
* Onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. 2023 yılına geldiğimizde aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı.
* 13 Ekim 2023 itibarıyla Duygu, benim nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek.
* Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar'dan ve halkımdan özür diliyorum.

Haberin Devamı