GündemHerkes ne diyeceğini merak ediyordu! Münevver Karabulut’un babasından Cem Garipoğlu’nun otopsi fotoğraflarına ilk yorum

Herkes ne diyeceğini merak ediyordu! Münevver Karabulut’un babasından Cem Garipoğlu’nun otopsi fotoğraflarına ilk yorum

Paylaş
Herkes ne diyeceğini merak ediyordu! Münevver Karabulut’un babasından Cem Garipoğlu’nun otopsi fotoğraflarına ilk yorum

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun hayatta olup olmadığıyla ilgili yürütülen soruşturmada Garipoğlu'nun otopsisine ait görüntülerin incelenmesi için bilirkişi görevlendirilmişti. İnceleme tamamlanırken Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıkmıştı. Kanal D yayınına bağlanan Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut'tan fotoğraflara ilk yorum geldi.

Türkiye'nin yıllardır konuştuğu Münevver Karabulut cinayetinde Cem Garipoğlu'nun yaşadığına dair iddialar gündeme gelmiş ve Karabulut ailesi mezarın açılmasını talep etmişti. Tartışmalarla birlikte Garipoğlu'nun otopsisine ait görüntüler için yapılan bilirkişi çalışması tamamlandı. Katil zanlısı Garipoğlu'nun otopsi görüntüleri ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Olaya ilişkin son gelişmeleri CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ şu sözlerle anlatmıştı:

BABA KARABULUT "ÖLDÜĞÜNE İNANMIYORUM" DEMİŞTİ

Cep Garipoğlu soruşturması hep kuşku ile karşılandı. 17 yaşındaki Karabulut vahşice katledildi. Cem Garipoğlu tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu olayın ortaya çıkmasından sonra hep bir kuşku oluştu. Ailenin işin içinde olduğuyla ilgili iddia vardı. Soruşturmanın sağlıklı yürütülmediğiyle ilgili hep bir algı oluştu. Böyle olunca sürekli baba Garipoğlu, "İntihar etti dediler ama inanmıyorum" dedi. Cem Garipoğlu'nun babası da savcılığa başvurarak "Oğlum Cem'in mezarı açılsın, DNA örneği yapılsın ve onun olup olmadığı ortaya çıksın" dedi. Bunun üzerine savcılık soruşturma talep etti. Cem Garipoğlu'nun otopsisinin görüntülerinin bilirkişi tarafından incelenmesi talep edildi. İşte bunlar da otopsisine ait görüntüler.

Haberin Devamı

UZMAN OLMAYAN TEKNİSYEN AYNI ELDİVENLE 11 AYRI OTOPSİYE KATILDI

Soruşturmada o kadar kuşkulu işler oldu ki... Karabulut'un otopsisi sırasında konuya uzman olmayan bir teknisyenin otopsiye katıldığı ve aynı eldivenle 11 ayrı otopsiye daha katıldığı tespit edildi. Başka bir kadavradaki sperm izinin Münevver Karabulut'un iç çamaşırına bulaştırıldığı ortaya çıktı.

Herkes ne diyeceğini merak ediyordu Münevver Karabulut’un babasından Cem Garipoğlu’nun otopsi fotoğraflarına ilk yorum

KAMERANIN KIRIK OLMADIĞI BELİRLENMİŞTİ

Olay yerinde olduğu iddia edilen 700 bin dolardan bahsedildi. Bu paranın polis tutanaklarına geçirilmediği iddia edildi. Kameranın da kırık olduğu iddia edilirken o kameranın da aslında kırık olmadığı ortaya çıktı.

MAHKEME KARARINI VERECEK

Soruşturmada sürekli şaibeler oluşunca haklı olarak baba Karabulut da "Ben Cem Garipoğlu'nun Silivri'de intihar ettiğine inanmıyorum" deyip mezarının açılmasını talep etti. Bu sefer de Cem Garipoğlu'nun babası da o mezar açılsın dedi. Savcılık çalışma başlattı ve otopsinin bilirkişi tarafından incelenmesini ve sağlıklı yapılıp yapılmadığının incelenmesini istedi. Bunun üzerine görüntüler incelenip rapor hazırlandı. Şu anda mahkeme kuşku görüyorum, mezar açılsın DNA örnekleri eşleştirilsin diyebilir ya da bilirkişi raporunu yeterli buldum diyebilir.

Haberin Devamı

Herkes ne diyeceğini merak ediyordu Münevver Karabulut’un babasından Cem Garipoğlu’nun otopsi fotoğraflarına ilk yorum

BABADAN OTOPSİ FOTOĞRAFLARINA İLK YORUM

Görüntüler ortaya çıktıktan sonra baba Süreyya Karabulut'un ne diyeceği merak konusuydu. Sunuculuğunu Nur Tuğba Namlı ve Hakan Ural’ın yaptığı, Kanal D’nin sevilen programı “Neler Oluyor Hayatta”nın bugünkü son bölümünde çok konuşulacak bir telefon bağlantısı gerçekleştirildi.

Herkes ne diyeceğini merak ediyordu Münevver Karabulut’un babasından Cem Garipoğlu’nun otopsi fotoğraflarına ilk yorum

“FOTOĞRAFLARA İNANMIYORUM”

Süreyya Karabulut, otopsi raporlarında yer alan fotoğrafların Garipoğlu’na ait olduğu konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.
Dava sürecinde adli tıp kurumunda yapılan şaibeli işlemlere dikkat çekerek şunları söyledi: “Fotoğraflarla bu iş olur mu? Fotoğraflarla bu iş olmaz. Dublörünü yapar yollarlar. Geçmişte adli tıp kurumunda uğradığım haksızlıktan sonra, ben nasıl odur diyeyim yani. İnanmıyorum. Kumpasın içindeyim.“

“MEZARIN AÇILMASINI İSTİYORUM”

Fotoğraflarla şüphelerinin giderilmediğini söyleyen Süreyya Karabulut, mezarın açılması gerektiğini şu sözlerle dile getirdi:
“İşi ört bas etmek isteyen güçlü bir aile var karşımda. Ben nasıl inanayım, nasıl güveneyim? Bir an önce mezarın açılmasını talep ediyorum. Ben fotoğraflardan tatmin olmadım. Mezarın açılmama kararındaki ısrar, beni daha da şüpheye düşürüyor. İlahi adalet diye bir şey var. Er ya da geç adalet yerini bulacak. Mezarın açılması için mücadele etmeye devam edeceğim.“

Haberin Devamı
Süreyya Karabulut, Cem Garipoğlu'nun otopsi fotoğrafları hakkında ilk defa konuştu: Mezarın açılmasını istiyorum!