Gündem İstanbul'da kadın öğretmenin 14 yaşındaki öğrencisiyle mesajları veliye yakalandı! Skandal savunma

İstanbul'da kadın öğretmenin 14 yaşındaki öğrencisiyle mesajları veliye yakalandı! Skandal savunma

Paylaş
İstanbul'da kadın öğretmenin 14 yaşındaki öğrencisiyle mesajları veliye yakalandı! Skandal savunma

İstanbul'da özel okulda yaşanan skandal olayda, 28 yaşındaki B.N.Ç. isimli kadın öğretmen ile 14 yaşındaki erkek öğrenci M.A. arasında yaşananlar, velinin dikkati sayesinde açığa çıktı. Öğretmenin savunması ise olay kadar skandal.

İstanbul'da bulunan özel bir ilköğretim okulunda İspanyolca öğretmenliği yapan 28 yaşındaki B.N.Ç. 7'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki M.A. ile cinsel birliktelik yaşadı. Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, skandal olay M.A.'nın ailesinin dikkati sayesinde ortaya çıktı. Olay 25 Aralık 2023 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre genç öğretmen aynı zamanda ek gelir olması amacıyla sosyal medya platformlarında açtığı sayfa üzerinden kendi ürettiği takıları satıyordu. Olay günü öğrencisi M.A., öğretmenine sosyal medya üzerinden kendisini eklemesini isteyen bir mesaj gönderdi.

Haberin Devamı

ÖĞRENCİSİYLE SEVGİLİ OLDU

İddiaya göre öğrencileriyle sosyal medya üzerinden görüşmediğini söyleyen B.N.Ç.'ye öğrencisi ısrarlı davranışlarda bulundu. B.N.Ç. ise iddiaya göre kendisiyle her şeyi paylaşabileceği şeklinde cevap verdi. İkili arasında bu şekilde yaşanan konuşmanın ardından yakınlaşma başladı. İkili bir süre sonra B.N.Ç.'nin evinde bir araya gelerek film izledi. İkili arasındaki yakınlaşma sevgili olma yolunda ilerledi.

Taraflar belirli zamanlarda iddiaya göre öğretmenin evinde buluşup cinsel birliktelik yaşamaya başladı. Çocuklarındaki durgunluk ve sürekli telefonla vakit geçirmesi ailenin dikkatini çekti. Babası telefonunu karıştırdığında skandal olayı görerek müdahale etme kararı aldı.

Haberin Devamı

ÖĞRENCİNİN AİLESİ SAVCILIĞA İHBARDA BULUNDU

Baba M.A. oğlundan 14 yaş büyük olan öğretmenin istismarda bulunduğunu belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Şikâyet üzerine M.A.'nın pedagog eşliğinde ifadesine başvuruldu. Genç adam ifadesinde B.N.Ç.'nin İspanyolca öğretmeni olduğunu, kendisine sosyal medyadan yazdığını, öğretmeninin de karşılık verdiğini, ardından aralarında yakınlaşma meydana geldiğini söyledi.

İlk olarak 27 Mayıs 2023 tarihinde konuşmaya ve yakınlaşmaya başladıklarını ifade eden M.A., öğretmenin evine gidip film izlediklerini söyledi.

4 KEZ CİNSEL İLİŞKİYE GİRDİLER

İlerleyen günlerde de evine gittiğini ve toplamda 4 kez cinsel birliktelik yaşadıklarını söyleyen M.A., birlikteliğin isteğe dayalı yaşandığını, kendisini kimsenin zorlamadığını ancak durumu ailesinin öğrenmesinden dolayı utandığını ve şikayetçi olduğunu belirtti. İfadesi alınan baba M.A. ise oğlunun son zamanlarda içine kapanık olduğunu, bu nedenle uyuduğu sırada telefonunu kurcaladıklarında skandal olayla karşılaştıklarını ve şikayetçi olduklarını belirtti.

"BANA 16 YAŞINDAYIM DEDİ"

Gözaltına alındıktan sonra ifade veren B.N.Ç. ise öğrencisinin kendisini 16 yaşında tanıttığını, bu nedenle aralarında birliktelik olduğunu ancak herhangi bir cinsel birliktelik yaşanmadığını iddia etti.

TUTUKLANDI

İfadesinin ardından nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine çıkarılan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda B.N.Ç., hakkında, 'Cebir Tehdit ve Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Çocuğun Cinsel İstismarı' suçları kapsamında 21 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

Haberin Devamı