Gündemİstanbullular dikkat! Soğuk ve yağışlı sistem geliyor

İstanbullular dikkat! Soğuk ve yağışlı sistem geliyor

Paylaş
İstanbullular dikkat! Soğuk ve yağışlı sistem geliyor

Yunanistan'daki yağışlı sistem Türkiye'ye doğru ilerliyor. Sağanak yağışın hafta sonundan itibaren tüm yurtta etkili olması bekleniyor. İstanbul'a ilk karın salı günü düşmesi bekleniyor

Sağanak ve soğuk hava kapıda... Hafta sonu başlayacak soğuk havadan İstanbul'da nasibini alacak.


"HAYAT ZORLAŞACAK"


CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Yağış, cumartesi günü kıyı Ege'den giriş yapıyor kuvvetli sağanak şekilde. Pazar günü Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'e doğru yayılıyor. Sıcaklıklarda sert düşüş yaşanacak.

Pazartesi günü Trakya ve İstanbul özellikle Avrupa yakası ağır bir sağanak alıyor. Su baskınlarına dikkat. Ege'de gök gürültülü, yıldırımlı sağanak yağışlar olacak. Bu yağış Karadeniz'in batısına doğru ilerliyor. Yunanistan'ı vuran yağışlı sistem çok kuvvetli. Türkiye'ye etkisini düşürerek giriş yapsa da hayatı zorlayacak sel ve dolu yapacak çapta.


SALI GÜNÜ İLK KAR


Özellikle salı gününe dikkat. İstanbul'da ilk kar düşmesi bekleniyor.


İşte İstanbul'da beklenen 5 günlük hava durumu:

İstanbullular dikkat Soğuk ve yağışlı sistem geliyor

AKOM DA UYARDI


İstanbul için bir uyarı da AKOM'dan geldi. AKOM'dan yapılan açıklamada, "Gün boyu havada paröalı ve çok bulutlu gökyüzünün hakim olması beklenirken, poyraz(kuzey-doğu) yönünden sert esen rüzgarlar üşütebilir. İstanbul'da pazar gününe kadar yağış beklenmezken hava sıcaklıklarının 15-17 derece aralığında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.