GündemKar nedeniyle Çanakkale Boğazı, transit gemi geçişlerine kapatıldı

Kar nedeniyle Çanakkale Boğazı, transit gemi geçişlerine kapatıldı

Paylaş
Kar nedeniyle Çanakkale Boğazı, transit gemi geçişlerine kapatıldı

Meteoroloji'nin uyarısının ardından dün sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Çanakkale’nin yüksek kesimleri beyaza büründü. Çanakkale Boğazı, çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale-Biga karayolu da ulaşıma kapandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından dün sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Çanakkale’nin yüksek kesimleri beyaza büründü. Gece hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesinin ardından etkisini artıran kar yağışı nedeniyle kent genelinde okullar bugün tatil edildi.

Haberin Devamı

Çanakkale-Biga kara yolunda ise buzlanma nedeniyle kayan bir otomobil yolu trafiğe kapattı. Ekipler bölgede çalışma başlattı. Kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 46 köy yolu ulaşıma kapatıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü ve İl Özel İdare ekiplerince kapanan köy yollarında temizlik çalışması başlatıldı.

GEMİ TRAFİĞİ ÇİFT YÖNLÜ KAPATILDI

Çanakkale Boğazı'nda etkisini artıran fırtına ve kar yağışıyla birlikte düşen görüş mesafesi nedeniyle boğaz trafiği saat 10.10 sıralarında çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, kuzey ve güneyden giriş yapacak gemi kaptanlarını telsizle uyarıp, boğaz trafiğinin kapatıldığını duyurdu. Duyurunun ardından gemiler, Marmara ve Ege girişlerindeki demir bölgelerinde bekletildi.

Haberin Devamı
Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiği çift yönlü durduruldu