Gündem Kocaeli'ndeki fabrikada skandalların ardı arkası kesilmiyor! Uygunsuz basılmanın ardından gizli kamera rezaleti

Kocaeli'ndeki fabrikada skandalların ardı arkası kesilmiyor! Uygunsuz basılmanın ardından gizli kamera rezaleti

Paylaş
Kocaeli'ndeki fabrikada skandalların ardı arkası kesilmiyor! Uygunsuz basılmanın ardından gizli kamera rezaleti

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan bir fabrika daha önce yaşanan grup seks iddiasının ardından yine bir skandal ile gündemde. Fabrikanın taşeron güvenlik firmasında görevli güvenlik amiri A.T., kadın çalışanların soyunma odasına gizli kamera yerleştirerek görüntülerini kaydetti.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrika, bir önceki grup seks iddiasının şokunu atlatamamışken yeni bir iddia ile adeta sarsıldı.

Haberin Devamı

Sabah'ta yer alan habere göre; fabrikanın güvenlik amiri A.T., iddialara göre kadın çalışanların giyinip soyundukları alan olan soyunma odasına gizli bir kamera yerleştirdi. Kameranın varlığı, N.A. isimli bir kadın çalışan tarafından fark edildi.

10 Mayıs'ta yaşanan olayda, N.A., kıyafetlerini değiştirirken bir kutunun içinde şüpheli bir ışık yansıması fark etti. Daha yakından incelediğinde kutunun içinde bir kamera olduğunu gören N.A., hemen durumu bağırarak diğer çalışanlara duyurdu. Fabrika yönetimi, olayı derhal asayiş birimlerine bildirdi.

3 TELEFON ELE GEÇİRİLDİ

Olay yerine gelen polis ekipleri olayı araştırırken, A.T.'nin olaydan kısa bir süre sonra fabrikadan ayrıldığı ve Gölcük'teki evine gittiği tespit edildi. Evine ulaşan asayiş ekipleri, A.T.'yi gözaltına aldı. A.T.'nin evinde yapılan aramalarda, suç delillerini yok etmeye çalıştığı iddia edildi. A.T. ile birlikte üç telefon ele geçirildi ancak bu telefonlardan birinde herhangi bir görüntüye rastlanmadı.

Haberin Devamı

Fabrikada ve güvenlik şirketindeki görevlerine son verilen A.T. hakkında dört kadın çalışan şikayetçi oldu. Çalışanlar, A.T.'nin farklı bir telefon kullanarak soyunma kabinlerindeki gizli kameradan görüntü aldığını iddia ediyorlar. Savcılık, A.T. hakkında başlatılan soruşturma sonrasında iddianameyi hazırlayacak ve mahkeme süreci başlayacak.