Gündem Milli Eğitim öğretmenleri üniversitelerde ders verecek

Milli Eğitim öğretmenleri üniversitelerde ders verecek

Paylaş
Milli Eğitim öğretmenleri üniversitelerde ders verecek

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, basın kuruluşlarının eğitim editörleri ile bir araya geldi.

İstanbul’daki 14 eğitim fakültesinin dekanı ile toplantı yaptıklarını belirten Yentür, “Milli Eğitim’deki her kademe ve branştan öğretmenlerimizin üniversitedeki öğrencilere tecrübelerini aktarmaları gerektiğini düşünüyoruz. Aynı şekilde eğitim fakültelerindeki akademisyenlerimiz de okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimize tecrübelerini aktaracak” dedi.

Haberin Devamı

RİSKLİ OKULLAR BOŞALTILDI

Doç. Dr. Yentür, olası İstanbul depremine karşı okullarda yapılan hazırlıklarla ilgili ise şu ifadeleri kullandı: “Deprem dayanıklılık testinden yeterli performansı alamayan 100’e yakın okul, sene başında boşaltıldı. Bu yüzden de bazı okullarda ikili eğitime geçildi. Okulların bir kısmının yapım süreci tamamlandı, bir kısmının devam ediyor. Riskli bulduğumuz hiçbir okulda çocuklarımızı barındırmıyoruz, öğrencilerimizin en yakın okulda eğitim almalarını sağlıyoruz.”

İSTANBUL’UN EĞİTİM İSTATİSTİKLERİ

OKUL SAYISI: 4 bin 173 resmi okul, 3 bin 518 özel okul olmak üzere toplam 7 bin 691 okul mevcut.

DERSLİK SAYISI: 70 bin 979 resmi okul dersliği, 35 bin 551 özel okul dersliği olmak üzere toplam 106 bin 530 derslik bulunuyor.

Haberin Devamı

ÖĞRENCİ SAYISI: 2 milyon 520 bin 744 resmi okul öğrencisi, 460 bin 750 özel okul öğrencisi olmak üzere toplam 2 milyon 981 bin 494 öğrenci eğitim hayatını devam ediyor.

ÖĞRETMEN SAYISI: 118 bin 59 resmi okul öğretmeni, 39 bin 918 özel okul öğretmeni olmak üzere toplam 157 bin 977 öğretmen görev yapıyor.