Gündem 'Milli irade işportacıları'

'Milli irade işportacıları'

Paylaş
'Milli irade işportacıları'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçmenlere seslenirken muhalefeti eleştirip “Sizlerin kapının önünden geçirmeyeceğiniz isimleri, iradenize ipotek koyarak Meclis’e taşıdılar” dedi. Erdoğan, “Bugün yine aynı oyunu sahneleme peşindeler. Ama biz milli irade işportacılarına eyvallah demeyiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan dün Van ve Hakkari’de düzenlenen mitinglerde konuştu. 14 ve 18 Mayıs seçimlerine değinen Erdoğan, “CHP ve adayını getirip sizlere dayattılar. Sizlerin kapının önünden geçirmeyeceğiniz isimleri, iradenize ipotek koyarak Meclis’e taşıdılar. Hatta Cumhurbaşkanı yapmak istediler” dedi. Erdoğan, “Bugün yine aynı oyunu sahneleme peşindeler”. Gözden kaçırmaya çalıştıkları ittifaklarla sizlerin iradesini bir kez daha satılığa çıkardılar” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

‘İYİCE KİRLENDİ’

CHP İstanbul İl Binası’nda kaydedildiği belirtilerek sosyal medyada görüntüler paylaşılmıştı. CHP’den yapılan açıklamalarda görüntülerin 2019’da il binasının satın alınması esnasında yapılan işlemler sırasında, hukuk ofisinde kaydedildiği belirtilmişti. Görüntüleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşin içine deste deste paraların da girmesiyle bu oyun iyice kirlendi. Bağırarak çağırarak, yalan söyleyerek kimse kendisini bu kirden arındıramaz. Milletimiz bu sinsi oyunların hesabını 31 Mart’ta sandıkta soracak” dedi.

‘İPLERİ AYNI ELDE’

Musibetlerin kimi zaman darbeler, kimi zaman ekonomik krizler, kimi zaman terör olarak ülkenin karşısına çıktığını söyleyen Erdoğan, “Kirli iç ve dış pazarlıklar bunlara eşlik etti. Şimdi de aynı tabloyla karşı karşıyayız” diye konuştu. Erdoğan şöyle devam etti: “Hepsinin de ipleri aynı ellerde toplanır. Son 2 asırdır biz bu oyuna çok tanık olduk. Bu vatan toprağını bile bize çok gördüler. Ülkemizi bölmek için sürekli uğraştılar. Bu çabalarına içeride maşa bulmakta da zorlanmadılar. Karşımızdaki muhalefetin hiçbiri kendisi değildir.”

Haberin Devamı

‘EYVALLAH DEMEYİZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan “DEM dediğiniz partide kimin iradesi kimin elinde belli değil. Bu yapının gerçek anlamda siyasi partinin, ülkenin, milletin hayatını değiştirecek bir projesini gayretini gördünüz mü? Bu yapının tek misyonu ülkenin aleyhine ne varsa ona destek vermektir” dedi. Erdoğan, “Ülkenin ve milletin güvenliği, refahı için çabalayan, ter döken sadece biz varız. Cumhur İttifakı, bunun için saldırıların hedefindeydi. Ama biz milli irade işportacılarına eyvallah demeyiz” ifadelerini kullandı.