Gündem Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na yanıt: Vizyonlarının projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum

Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na yanıt: Vizyonlarının projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum

Paylaş
Murat Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'na yanıt: Vizyonlarının projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum

AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da 650 bin konutun dönüşümü ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Murat Kurum, 'Sürekli bahane üreten, kentsel dönüşüm projelerine dava açan bir anlayışın kabiliyetlerinin, İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum.' dedi.

Murat Kurum'un sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

Haberin Devamı

İstanbul’da 600 bini acil dönüşmesi gereken 1.5 milyon riskli konut varken, mevcut İBB Başkanı'nın 650 bin konut dönüşüm vaadimizi “olmaması gereken” bir proje olarak görmesine şaşırmadım. Sürekli bahane üreten, kentsel dönüşüm projelerine dava açan bir anlayışın kabiliyetlerinin, İstanbul için vizyonlarının bizim projelerimizi kavrayabilecek düzeyde olmasını beklemiyorum. Hep söylüyoruz: Bu konu siyaset üstüdür. İstanbul'un deprem gerçeğine karşı kaybedecek 1 saniyesi dahi yoktur.

Halkımızın gönlü ferah olsun. Milletimizin meselelerini dert etmeyenlerden, bunları siyasi malzeme yapanlardan 31 Mart’ta kurtulacağız. 1 Nisan, İstanbul’un geleceğine endişesiz ve güvenle bakmak isteyenler için yeni bir gün olacak.

Haberin Devamı