Gündem Okul harçlığı 'Rambo' yarattı

Okul harçlığı 'Rambo' yarattı

Okul harçlığı 'Rambo' yarattı

Erzincan'da üniversite öğrencisi Aziz Cem okul harçlıklarını biriktirip sinema filmi çekti

Aziz Cem 19 yaşında. Ailesiyle Erzincan’da yaşıyor. Erzincan Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde okuyor. Çocukluğundan bu yana Uzakdoğu dövüş sanatlarına ilgi duyuyor. 13 yıl karate ve kung-fu sporu yaptı. 3 yıl önce sinemaya gönül verdi. Spor ve sinema sevgisini birleştirmek isteyince bir yıl tiyatro eğitimi aldı.

BU İKİNCİ FİLMİ OLDU
Sinema uğruna ailesinin verdiği harçlıkları biriktirdi. Harçlıklarıyla sinema malzemesi alıp ilk filmi ‘Son Düşüş’ü çekti. ‘Son Düşüş’ kısa metrajlı bir aksiyon filmi. Aziz Cem şimdi 20 arkadaşıyla Hollywood tarzı aksiyon filmi çekmeye hazırlanıyor. Senaryosunu yazdığı ‘Dağların Yargıcı’, Rumlar’ın terör örgütüyle Kıbrıs’ı işgal etmesini konu alıyor. ‘Rambo’ filminde Ruslar’a karşı savaşan Sylvester Stallone gibi Aziz Cem de Rumlar’a karşı savaşıyor.

'TÜRK RAMBO'
Aziz Cem ‘Dağların Yargıcı’nın fragmanı (tanıtım filmi) için ‘Türk Rambo’ olarak kamera karşısına geçti. 2 dakikalık fragmanda yangın gibi zor sahneler için internetten görüntüler kullandı. Maddi destek arayan Aziz Cem “Film bitince seyirciyle buluşacak” dedi. Aziz Cem’e annesi, babası ve kardeşi de yardımcı oluyor.

Recep DEMİRCİ/DHA

SIRADAKİ HABER