GündemÖlü bedenleri kıyıya vurdu! Çıplak elle sakın dokunmayın!

Ölü bedenleri kıyıya vurdu! Çıplak elle sakın dokunmayın!

Paylaş
Ölü bedenleri kıyıya vurdu! Çıplak elle sakın dokunmayın!

Son günlerde ise sahile vuran zehirli iğneleri bulunan denizanaları nedeniyle Erdemli'de belediye ekipleri kıyıları temizlemeye başladı. Vatandaşların temas etmemesi için ölü denizanaları tek tek toplanırken, çıplak elle dokunulmaması konusunda da görevliler uyarıda bulundu.

Son aylarda Mersin körfezinde sıklıkla görülen denizanaları kıyı kesimlerine kadar geldi. Özellikle 3 gündür sıklıkla sahillere vuran denizanaları vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Erdemli’ye de ulaştı.

Haberin Devamı

Zehirli iğneleri bulunan denizanalarının ilçe merkezindeki sahillere vurmaya başlaması üzerine Erdemli Belediyesi ekipleri çalışma başlattı.

Ölü bedenleri kıyıya vurdu Çıplak elle sakın dokunmayın

Ekipler, karaya vuran ölü denizanalarını vatandaşın zarar görmemesi için topluyor. Ekipler, vatandaşlara zehirli olan denizanalarına çıplak elle dokunulmaması uyarısında da bulunuyor.

Ölü bedenleri kıyıya vurdu Çıplak elle sakın dokunmayın

"ÇIPLAK ELLE KESİNLİKLE DOKUNULMAMASI GEREKİYOR"

Denizanalarının Süveyş Kanalı'ndan Akdeniz’e geldiğini belirten Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Altunçiçek, sahile yakın noktalara yiyecek bulmak için gelen denizanalarının telef olduğunu kaydetti.

Ölü bedenleri kıyıya vurdu Çıplak elle sakın dokunmayın

Havaların ısınması nedeniyle bu durumun yaşandığını aktaran Altunçiçek, ”Biz de tedbir alıyoruz, belediyemizin ekipleri ile gerekli sahil temizliğini yapıyoruz. Vatandaşlarımız açısından dikkat edilmesi gereken konu bunların zehirli olduğudur, çıplak elle kesinlikle dokunulmaması gerekiyor. Belediyeye haber etmeleri durumunda Erdemli sahilinde her yerde biz bunları toplayacağız. Ekiplerimiz sahilimize vurmuş olan denizanalarını topluyorlar” dedi.

Haberin Devamı