Oy verme saatlerinde değişikliğe gidildi
![Oy verme saatlerinde değişikliğe gidildi](https://image.posta.com.tr/i/posta/75/0x410/6582229f8925fa2971f6d157.jpg)
Resmi Gazete'de yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kararı'na göre; güneşin doğuş ve batış saatlerindeki farklılık dikkate alınarak yerel seçimlerde 32 ilde oy verme saatleri 07.00- 16.00 olarak belirlendi.
20 Aralık 2023 , Çarşamba 02:09
Samet ÖKSÜZ/ANKARA, (DHA)
YSK Başkanlığınca Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde bazı illerde oy verme saatlerinde değişikliğe gidildi. Yayımlanan karara göre; Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te oy verme başlangıç ve bitiş saatleri 07.00- 16.00 olarak belirlendi. Kararda; illere göre güneşin doğuş ve batış saatlerindeki farklılıkların dikkate alındığı belirtildi.
Ayrıca, bu iller haricinde kalan diğer illerde oy verme saatleri 08.00- 17.00 olarak açıklandı.
BUNLARI DA OKUYUN
Bakan müjdeyi duyurdu: Tarımsal destek ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına yatırılacak
Altın fiyatları için kritik tahmin uzman isimnden geldi: Sadece 5 gün kaldı
Bakan Şimşek: Büyüme potansiyelimizi artıracağız
Bakan Kacır: Yeni projelerin hayata geçmesini amaçlıyoruz
İstanbul Boğazı'nda 39 bin gemi, 416 milyon ton yük taşındı! Bakan Uraloğlu duyurdu