Gündem Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldürenin polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğu ortaya çıktı

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldürenin polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğu ortaya çıktı

Paylaş
Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u öldürenin polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğu ortaya çıktı

Ankara'da Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'u öldüren polisin kimliği belli oldu. Suikastçinin 1994 Aydın Söke doğumlu Mevlüt Mert Altıntaş olduğu ortaya çıktı

Dünyanın gözü kulağı Ankara'da! Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Çankaya'daki resim sergisinde vurularak öldürüldü.

RUS BÜYÜKELÇİYİ ÖLDÜREN POLİSİN İSMİ BELLİ OLDU


Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırı ile öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın Ankara'da görev aldığı ve bir hafta önce büyükelçi Karlov'u korumakla görevlendirildiği iddia edildi.

SERGİ SALONUNA POLİS KİMLİĞİNİ GÖSTEREREK GİRMİŞ


Polis kimliğini göstererek sergi salonuna giren Mevlüt Mert Altıntaş, 2014 İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu mezunu.

SALDIRGANIN VE AİLESİNİN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR


Rus elçiyi öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın ve ailesinin evinde savcılık talimatıyla arama yapılıyor.


"EL NUSRA MARŞININ GİRİŞ KISMINI BAĞIRMIŞ"


Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, CNNTürk televizyonun yaptığı değerlendirmede, Karlov'u vuran saldırganın saldırı sırasında Arapça olarak bağırdığı sözlerin El Nusra örgütünün marşının giriş kısmı olduğunun söylendiğini belirtti.

İşte o suikatçı polis memuru


ÖNCE HAVAYA ATEŞ AÇTI!


Saldırgan Mevlüt Mert Altındaş önce havaya ateş açtı, ardından da Karlov’u sırtından vurdu. Karlov’la beraber üç kişi daha yaralandı. Saldırganın büyükelçiye ateş etmesinin ardından salonu boşalttığı da kaydedildi.

Saldırganın sergi salonuna polis kimliği göstererek girdiği belirtildi.DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA DİYARBAKIR'DAYDI

Ankara’da Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen polis memuru Mert Altıntaş’ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında geçici görevle Diyarbakır’da olduğu öğrenildi. Altıntaş’a 2 gün izin veren dönemin Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kahraman Sezer’in ise darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklandığı belirtildi.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenledikten sonra, ölü olarak ele geçirilen Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mert Altıntaş’ın, Temmuz ayında geçici görevle Diyarbakır’da bulunduğu ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Diyarbakır’da bulunan Altıntaş’ın 16 Temmuz günü 2 gün izin alarak Ankara’ya gittiği belirtildi. 18 Temmuz gününe kadar izin alan Altıntaş’ın, Ankara Demetevler Mahallesi’nde bir evi adres gösterdiği ifade edildi. Darbe girişimi nedeniyle polislerin izinlerinin iptal edildiği dönemde Altıntaş’a 2 gün izin veren dönemin Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürü Kahraman Sezer’in ise 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklandığı belirtildi.
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov Ankara’da silahlı saldırıda hayatını kaybetti