Gündem Sağlık Bakanlığı, Faslı Yusuf bebeğin çağrısını sessiz kalmadı! Türkiye'ye getirilecek

Sağlık Bakanlığı, Faslı Yusuf bebeğin çağrısını sessiz kalmadı! Türkiye'ye getirilecek

Sağlık Bakanlığı, Faslı Yusuf bebeğin çağrısını sessiz kalmadı! Türkiye'ye getirilecek

Hastalığına çare bulunamayan Faslı Yusuf bebeğin annesinin yardım çağrısına Türkiye sessiz kalmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yusuf bebeğin Türkiye'ye getirilmesi için Bakanlığa ait uçağın Hollanda'ya hareket edeceğini açıkladı.

Hastalığına Fas'ta ve Hollanda'da tedavi bulunamayan Yusuf bebeğin annesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek Türkiye'den yardım istedi. Bakan Koca, Yusuf bebeğin annesinin yardım isteğini geri çevirmeyerek Bakanlığa ait uçağın Hollanda'ya hareket edeceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı'na ait uçak, Faslı Yusuf bebek için Hollanda'ya gidiyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalığına çare bulunamayan Faslı Yusuf bebeğin Türkiye'ye getirilmesi için Bakanlığa ait uçağın Hollanda'ya hareket edeceğini açıkladı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Faslı Yusuf bebeğin bir hastalığı var. Ne doğduğu Hollanda'da ne Fas'ta çare bulunabildi. Annesine, 'İsterseniz çocuğunuzun hayatını sonlandırabiliriz' denmiş. O ise umudunu, yardımları karşılığında beklentisi yok dediği Cumhurbaşkanımıza bağladı. Uçağımız bu sabah kalkıyor" ifadelerini kaydetti.

DHA

SIRADAKİ HABER