Gündem Sahte aday kaybettirdi! Azalar da Survivor'dan

Sahte aday kaybettirdi! Azalar da Survivor'dan

Paylaş
Sahte aday kaybettirdi! Azalar da Survivor'dan

Samsun Atakum'a bağlı Yenimahalle'de muhtarlık seçimi benzerine rastlanmamış bir sahtekarlığa sahne oldu. Muhtar adayı Nurcan Korkmaz, gerçekte var olmayan 'Nurdan Kaçmaz' adlı sahte adayın kabinlere konan pusulaları yüzünden kaybedince seçimin tekrarlanmasını istedi.

Yenimahalle'de terzilik yapan Nurcan Korkmaz muhtarlığa aday oldu. Seçimde 4 erkek adayla yarışacaktı. Korkmaz, 20 bin 788 seçmenin bulunduğu mahallede 31 Mart günü oy verme işlemi başladıktan 2 saat sonra bir kadın aday daha olduğunu öğrendi. Kabinlere 'Nurdan Kaçmaz' adıyla pusulalar bırakılmıştı. Üstelik bu pusulalar, Nurcan Korkmaz'ın pusulalarının arasına konulmuştu.

Haberin Devamı

AZALAR DA SAHTE ÇIKTI

Araştırma yapan Nurcan Korkmaz, böyle birinin mahallede yaşamadığını ortaya çıkardı. Azaların isimleri de sahteydi. Aleyna Kalay ve Emre Özdenen adlı aza adayları, Survivor yarışmacıları Aleyna Kalaycıoğlu ve Yunus Emre Özden'in isimlerine benzetilmişti. Korkmaz, 3 bin 391 oy alıp kaybetti. Birinci olan aday 3 bin 565 oy aldı. Sahte aday Nurdan Kaçmaz'a 889 oy çıktı.

KAFALAR KARIŞTI

Samsun İl Seçim Kurulu’na itirazda bulunan Nurcan Korkmaz, seçimin iptal edilerek tekrarlanmasını talep etti. Sahte pusulaların seçmenin kafasını karıştırdığını söyleyen Korkmaz, "Bu oyunu bana kimin kurduğunu merak ediyorum. Tek kadın aday bendim. Seçimi kazanacağımı biliyordum. Böyle bir adayın olmadığını belirledik. Bu kadar isim benzerliği olmaz" dedi.

Haberin Devamı