Gündem Seçil Erzan'ın ilk kez ortaya çıkan konuşmaları! Arda'ya isim isim sorup yeni av aramış

Seçil Erzan'ın ilk kez ortaya çıkan konuşmaları! Arda'ya isim isim sorup yeni av aramış

Paylaş
Seçil Erzan'ın ilk kez ortaya çıkan konuşmaları! Arda'ya isim isim sorup yeni av aramış

Yüksek kâr getirili "Fatih Terim Fonu" vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan davasında bilirkişi raporu hazırlandı. Erzan'ın telefon ve sim kartının incelenmesiyle hazırlanan raporda Arda Turan ile mesajlaşmaları ortaya çıktı.

Yüksek kâr getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bu fona dahil olduğunu söyleyerek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 21 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Şube Müdürü Seçil Erzan’ın davasında bilirkişi raporu hazırlandı. Erzan'ın telefon ve sim kartının incelenmesiyle hazırlanan ve İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan 553 sayfalık bilirkişi raporunda, Erzan'ın Arda Turan ile mesajlaşmaları ortaya çıktı.

Haberin Devamı

‘’ANNENE KABE İLE MEDİNE KOKUSU ALDIRIYORUM’’

Erzan’ın Arda Turan ile mesajlaştığı ve daha sonra mesajların Erzan’ın telefonundan silindiğinin belirtildiği raporda, silinen mesajların geri getirildiği ancak bir kısım fotoğraf, video, konum bilgisi ve ses kaydı mesajlardan silindiğinden geri getirilemediği belirtildi. 22 Aralık 2022’deki yazışmalar şu şekilde yer aldı:

Seçil Erzan: Canım merhaba. Taşıtlar için görüştüm, kredileri onaylattık bile ama sen gelince konuşuruz detaylı kredi mi yoksa peşin mi diye. Yarın ki ödemen için ben saat 2 de alacağım. Senden ricam bana 3 gibi birini yönlendirirsen teslimat yapayım.

Arda Turan: Allah’ım sana geliyorum :))

Seçil Erzan: Sen bir tanesin iyi ki varsın.

Haberin Devamı

Arda Turan: Annene Kabe ile Medine kokusu aldırıyorum. Onları koklat ona.

Seçil Erzan: Bin şükür. Tamamdır. 350 teslim ettim. Kalanı sen gelince.

Arda Turan: 100 binle çarp sevap o kadar. Kabe’deyken verdin ya :)

‘’MUHTEŞEMSİN. ELİNE SAĞLIK. 1 MİLYON MU LİMİTİMİZ?’’

28 Aralık 2022’deki mesajlar ise şu şekilde yer aldı:

Seçil Erzan: Emre beni arasın aradım açmıyor bir konuşur musun? İşlemi kestirecem.

Arda Turan: Bir şey gönderecek mi?

Seçil Erzan: Dün ok tamam bişiler dedi.

Arda Turan: Aradım şimdi. Bakıyım.

Seçil Erzan: Benim peşimde olman.

Arda Turan: Peşindeyim :) Yarın olur mu sürprizim?

Seçil Erzan: Ben de sürprizin peşindeyim.
Arda Turan: Muhteşemsin. Eline sağlık. 1 milyon mu limitimiz?

Seçil Erzan: Evet.

Arda Turan: İki tarafa da hayırlı olsun :) Hahahahha

‘’SAAT 16.30 GİBİ ELDEN ALACAĞIM’’

9 Ocak 2023 tarihli yazışmalarda ise şu ifadeler yer aldı:

Seçil Erzan: Şimdi 500 elden aldım. 200 defa saat 16:30 gibi elden alacağım. Şimdi bendekini senin muhasebeye göndereyim mi nasıl yapalım? Canım 450 vermişler bana teslim edecekler birazdan.

Arda Turan: Tamamdır. Gelecekler almaya. Sen deyince bana bir de Erdem’in gönderdiği hesabı bulabilir misin? 700 bin dolar demişti.

Seçil Erzan: Evet evet üstü de gelecek. Söyledim ya sana. Canım sana daha ne kadar gerekli?

Arda Turan: Patron sensin 279 saat :) Araba falan için 20’sinden sonraya bıraktım
‘’Futbolcular olmaz Seçilim bunlar canımızı yerler’’

Haberin Devamı

18 Ocak 2023’deki yazışmalar ise şu şekilde aktarıldı:

Arda Turan: Emre yetişmez diyor. Darmadağın oldum. Hocaya bir şey dedik mi?

Seçil Erzan: Hayır demedik.

Arda Turan: İnan bana samimiyetten söylüyorum başım tuttu.

Seçil Erzan: Sakin ol çözeceğiz.

Arda Turan: Hiç müşterimiz yok mu? Bunu koyacak mesela, buna iyi bir şey verelim. Senin varsa tanıdığın veya bu işlemi yaptırdığımız daha önce. Bir iki kişiye sordum nakitleri yok.

Seçil Erzan: Dur bulacağım. Düşünüyorum. H. Balta ile samimi misin?

Arda Turan: Evet seninle mi çalışıyor?

Seçil Erzan: Biz şimdi başımızın çaresine bakalım. Sen kimseye bir işlem yaptım vs deme artık.

Arda Turan: Yok sana sormadan demiyorum ama bu sondu zaten.

Seçil Erzan: Sabri ile aran nasıl? Ben samimiyim onla.

Arda Turan: Futbolcular olmaz Seçilim bunlar canımızı yerler. Ne zaman ne oluyor? Sen samimiysen ona söyleyebilirsin. Arda’nın işlemi diye varsa onda. Yoktur o kadar.

Haberin Devamı

Seçil Erzan: Yaparsa H. Balta yapar en aklı başında.

Arda Turan: Bunun tek yolu bence yüklü mevduatı olan müşterilerinden birine güvendiğin samimi olduğun size bir aylık bir işlem yapacağız 2 milyon dolarına makul bir şey kazanacak birini bulmak.

‘’HOCADA YOK MUDUR? BİR YER SATACAKTI’’

18 Şubat 2023’de yer alan yazışmalar ise şu şekilde kaydedildi:

Seçil Erzan: Şimdi ben çok özür dilerim utana sıkıla üzüle büzüle yazıyorum ama pazartesi o söylediğim bakiye için son bir şansımız varsa, denersen çok sevinirim çünkü gerçekten çok ama çok önemli tüm dertler tasalar bitecek benim için her şey resmileşmiş olacak :)
Arda Turan: Canım benim öyle bir imkan olsa ben hemen çıkarırım, hallederim. Hiç bakmam ama vallahi yok ve şöyle bir şey var 16 senedir ilk defa bu kadar nakitsiz kaldım. Olsa hiç düşünmem Geçen hafta konuştuğumuz gibi bu hafta ve önümüzdeki hafta bir kısmını sonrasında öteki kısmını konuşuruz. Hem böyle bir durumum yok inan böyle bir halimde

Seçil Erzan: Lütfen sen takılma ve üzülme tatilin tadını çıkar o yavrularla.

Haberin Devamı

Arda Turan: Hocada yok mudur? Bir yer satacaktı.

Seçil Erzan: Ya var ya da satamadı, satsaydı zaten bu kadar uzun sürmeyecekti.

‘’TÜM SÖZLERİNİ YERİNE GETİRECEĞİM GETİREMEZSEM BEN KENDİMİ ÖLDÜRECEĞİM’’

10 Mart 2023’deki mesajlar ise şu şekilde kaydedildi:

Arda Turan: Beni 1 aydır oyalıyorsun. Pazartesi günü ailemi oradaki paramı garanti altına alan yazılı evrak istiyorum. Önce bu konuyu Fatih hocayla konuşacağım. Sana bir gram güvenmiyorum. Bana Çorlu’dayım deyip Fatih hocadan imza alıyorsun. Ben hiç birini yemiyorum Ömrümde düşmediğim hale düşürdün beni. Beni rezil ettin. Bu aksam bu iş olmasın. Bakalım ne olacak benim uyuyamadığım yerde kimseyi uyutmayacağım.

Seçil Erzan: Olmuş işi bozma. Kayışı koparma. Ben senin tüm sözlerini yerine getireceğim getiremezsem ben kendimi öldüreceğim. Beni yakma.

Arda Turan: Hakan Ateş ile konuşacağım. Benim paramla ne yaptın.

"CANIM SEN MUSLERA VE POLDİ'Yİ MUTLAKA HALLET"

Öte yanan Tercüman Musa Mert Çetin’in 2022 Aralık ayında Seçil Erzan’la konuşmaya başladığı ve o dönem Galatasaray’da forma giyen Podolski hakkında konuştukları ve Erzan’ın Podolski’yi ikna etmesi yönünde mesajlar attığı görüldü.

Seçil Erzan; Canım sen Musl .. ve Poldi mutlaka hallet, Çok çok iyi çünkü

Musa Mert Çetin; Tmm Seçom 2 siylede konuşucamm

Seçil Erzan; Yolunda mı her şey

Musa Mert Çetin; Kardeşin çok çalışıyor Seçoo

Seçil Erzan; Poldi?

Musa Mert Çetin; Sabahtan poldiyle buluşucam banka hesabı varmış onu kapatıp bütün parayı denizbank floryaya aktarıcak. bitsin hemen gelirim yanına

Musa Mert Çetin; Muslera ok

Seçil Erzan; Uçaktayım, yaa süpersin, ne kadar? Sabah erkenden giriş yapmam gerekiyor, diğerinide yapalım onda çok var.
Musa Mert Çetin; 500 dedi ama yarın akşam gel bana dedi ben sabah podolskinin işi halledip gelicem yanına

Şeklinde Erzan ve Çetin arasında konuşmaların gerçekleştiği görülüyor. Raporun devamında Mert Çetin’in fona para yatırması için Muslera ve Podolski’yi ikna etmeye çalıştığı anlaşılıyor. Mert Çetin’in her adımını Erzan’a bildirmesi ise dikkat çekti. Konuşmaların devamı ise şöyle:

Musa Mert Çetin; Dün yeni yıllarını kutladım dedim direk girmiyim konuya bugün poldiye dalıcam, bence brumaya gerek yok çok yaymayalım derim ama yüz yüze konuşuruz

Seçil Erzan; Tamam 11 de evdeyim Candaş gidiyor sen direk bana gel.

Musa Mert Çetin; Şu haftayayı bi atlatalım alnımızın akıyla. Seçomm cumaya kadar benimkinin bir kısmınıda alsam efsane olacak ev sahibiyle sözleştim.

Musa Mert Çetin; Seçom ben aceleye getirmedim Nando beni sıkıştırmaya başladı pazar yurt dışına çıkıcam planımızı yapalım ona göre bende gününü söliyim kendisine normalde 5 inde bitiyor 9-10 gibi veririz dioduk ben fazla fazla 15 dedim ona biliosun.

Seçil Erzan; Canım benim burda sıkışmam sorun bizim işlerle ilgili değil

Mert Çetin’in Muslera’nın fona yatırdığı para sonrası geri ödeme istemesi üzerine Çetin’in Seçil Erzan’ı sürekli Muslera’ya ödeme yapması konusunda sıkıştırdığı, Erzan’ın ise Çetin’i ödeme yapacağını belirterek oyaladığı konuşmalar raporda görüldü. Mert’in Şubat 2023’ün sonuna doğru Erzan’a sisteme güveninin kalmadığını, Muslera’nın geç yapılan ödeme sonrası tedirgin olduğunu ve durumu başkalarına anlatacağı konusunda korkuları olduğunu ifade eden mesajlar attığı görüldü. Mert Çetin’in Erzan’a gönderdiği bazı mesajlar ise şöyle:

"SEN DİREKT FATİH HOCAYI ARA"

Musa Mert Çetin; Senden Sonra Arda aradı naptınız die dedim bu hafta 650 ödiycez haftaya 550 hatta sana faydam olsun diye Göyle bişey rica ettim Dedim Kaptan senin bu hafta alacağın varsa ne olur birazcık sabret önce buna ödeyelim yoksa Seçili patlatacak Tamam tamam hiç problem değil dedi o yüzden şu 2 hafta tamamen Musleraya odaklanabilirsin

Musa Mert Çetin; Cuma günü 650 gelmezse Direk Hocayla Hakan Ateşi arayacakmış

Seçil Erzan; Tövbeler olsun yarabbim

Musa Mert Çetin; Cuma 650 yi veremezsen büyük skandal olur o yüzden Ardadan ve Selçuktan rica et istersen bende ederim önce Nandoyu ödememiz lazım..

Seçil Erzan; Mert etme şimdi rica Selçuk ok zaten Arda gerilmesin iyice karışıyor

Musa Mert Çetin; Sen direk Fatih Hocayı ara

Musa Mert Çetin; Çünkü kaleci arayacak hiç olmazsa adam şok olmasın. Meblayı söylemezsen gelmiycem Yeter hep aynı şeyi yaşamaktan yıldım artık.

Musa Mert Çetin; Ya sen bizden ne istedin yaa Bize bu stresi niye çektiriosun ya yazık günah değil mi ya canımdan bezdim yalanlardan bezdimmm

Devamında ise kaleci Muslera’nın Seçil Erzan’a yazdığı kısa mesajlar da raporda yer aldı.

"YENİ KURBANLAR, PARDON YENİ MÜŞTERİLER BULDUNUZ MU"

Seçil Erzan’ın bir dönem sevgilisi olduğu öne sürülen avukat Candaş Gürol ile de konuşmalar raporda yer aldı. Avukat Candaş adıyla Erzan’ın telefonunda kayıtlı olan Candaş Gürol’a söylediği yalanlar nedeniyle Gürol’un kariyerini bitireceğini söyleyerek Erzan’la evlenmekten vazgeçtiğine dair mesajlar tespit edildi. Raporda yer alana mesajlardan bazıları ise şöyle:

"SEN NELERİN İÇİNDESİN"

Avukat Candaş; Sen nelerin içindesin, nelerin, ama konuşmaya bile halin yok.

Seçil Erzan; Candaş

Avukat Candaş; Çok yoruldum yalanlarından bana gerçeği anlat

Seçil Erzan; beni yalnız bırakma bu akşam Candaş, lütfen gel, dayanamıyorum lütfen gel, Candaş acil aç, hemen ara lütfen

Avukat Candaş; beni arama

Avukat Candaş; Ne oldu? Ceten ve sen, Isleri cozdunuz mu?, Yoksa yeni kurbanlar, Pardon Yeni musteriler buldunuz mu

Seçil Erzan; sorun yok
 

"SÖYLEDİĞİM HER ŞEY DOĞRU"

Seçil Erzan’la Candaş Gürol’un Mart 2023’te yaptığı konuşmalar ise şu şekilde;

Avukat Candaş; Bana soylediklerinde kucuck bir yalan yoksa insallah cozersin. Bana yalan soylediysen insallah çözemezsin. Hep boyle dua ediyorum

Avukat Candaş; Fatin isin icinde !!! Ben eminim! hocayla bir yakinlasman oldu ben eminim. Bilmedigim daha cok sey var ben eminim. Kafayi yiyirum kafayı

Avukat Candaş; Bir aksam icip geldin bankadan srkadaslarla karsilastik dedin, O da kimbikir neydi, Beni aldattin belki de Defakarca

Seçil Erzan; Bak bu işten kurtulmayayım ki yok ne fatin ne hoca ilişkisi, Söylediğim herşey doğru

Avukat Candaş; Bana yasattıklarına bak, Uc kurusluk ınsanlar koseyı donsun dıye

Seçil Erzan; Söz veriyorum hepsini telafi edeceğim

Avukat Candaş; Bana layık gordugun seylere bak
Candaş Gürol’un mesajlaşmaların son bölümlerinde Erzan’a herkesi dolandırdığı için kızdığına dair mesajlar yer aldı.

TELEFON REHBERİNDE 5 BİN 689 KİŞİ KAYITLI

Raporda Seçil Erzan’ın telefonuna ait verilere de yer verildi. Veriler ise şöyle; Arama Günlüğü 591, Kişi listesi 5 bin 689, Notlar 19, Veriler 365, Ses 2 bin 175, Videolar 793, Arşivler 75, gibi verilerde raporda yer aldı.