GündemSon dakika! İsrail bu sabah Gazze'yi vurdu

Son dakika! İsrail bu sabah Gazze'yi vurdu

Paylaş
Son dakika! İsrail bu sabah Gazze'yi vurdu

Reuters haber ajansı, İsrail'in bu sabah Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırıları düzenlediğini duyurdu. İsrail ordusu, Hamas'a ait 4 tesise yönelik hava saldırıları düzenlendiğini açıkladı. Dün düzenlenen hava saldırılarında ise iki Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bu sabah düzenlenen saldırılarda ölü ve yaralı olup olmadığı henüz açıklanmadı.

DÜN İKİ FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ


Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyine düzenlediği hava saldırısında 20 yaşındaki Filistinli genç Abdullah el-Atl ile 30 yaşındaki Muhammed es-Safedi'nin öldüğünü açıkladı.

SALDIRILAR DEVAM EDİYOR


Gazze'deki emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait 3 farklı noktaya saldırı düzenledi.

Kaynaklar, Gazze'nin orta kesimindeki bir noktaya 3, güney kesimindeki Han Yunus kentinde bir noktaya 2, kuzeyine de 2 füze ile saldırı gerçekleştirildiği aktarıldı. İsrail'in, dün akşam abluka altındaki Gazze'nin batı ve kuzey kesimlerinde 3 farklı noktaya düzenlediği hava saldırılarında 1'i çocuk 15 kişi yaralanmıştı.

Ayrıntılar geliyor...