Gündem MHP lideri Bahçeli'den taksici katiliyle ilgili 'vatandaşlıktan çıkarılsın' önerisi

MHP lideri Bahçeli'den taksici katiliyle ilgili 'vatandaşlıktan çıkarılsın' önerisi

Paylaş
MHP lideri Bahçeli'den taksici katiliyle ilgili 'vatandaşlıktan çıkarılsın' önerisi

Manisa mitinginde konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün İzmir'de öldürülen taksicinin katiliyle ilgili bir öneride bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Haberin Devamı

Kalbimiz her zamanki gibi Manisa ile bir çarpıyor. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Manisa'mıza milli birlik ve kardeşliğimize hayırlı olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Manisa tarihimizin canlı şahididir. Devlet yönetiminin ilk adımı ilk şehridir. Osmanlı döneminde 16 şehzade Manisa'da sancak beyliği yapmıştır. Zafer yolu da inanıyorum ki Manisa'dan açılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü sizlerin desteğiyle taçlandı. 19 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın meşalesi yakıldı. İstikrar sürsün Türkiye büyüsün tercihinde bulundunuz. 56 gün sonra da yerel seçimler yapılacaktır. İnanıyorum ki Manisa varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır.

Haberin Devamı

Manisa'da sahte demokratlara yalan bezirganlara müsaade ve mükafat yoktur. Cumhur İttifakı'nın birbirinden değerli belediye başkan adaylarıyla Manisa'ya hizmet etmeye talibiz.

Neye inanırsanız inanınız, hangi partiye veya ideolojiye gönül verirseniz veriniz, namus ve vatan borcu olan oyunuzu kullanmak için buluşmanınızı Manisa'nın gücüne güç katmanızı önemle rica ediyorum.

Biz direndikçe geri adım atıyorlar, biz direndikçe bozguna uğruyorlar. Mahsadımız Türkiye ve Türkiye Yüzyılı hedeflerini gerçekleştirmektir. Boşa zaman kaybetmeyeceğiz. Üreterek gelişeceğiz.

Gözyaşlarını silmeyen, solmuş ümitleri diriltmeyen, ihtiyaç sahiplerini gözetmeyen belediye gerçek manada görev ve sorumluluklarını yerine getirmiş sayılamaz. Bizim belediyeciliğimiz insan sevgisidir.

İzmir'de taksi şoförümüz üşümesin diye arabasına aldığı bir cani tarafından namertlikle vuruldu ve hayattan kopartıldı. Bu caninin cinayetten hemen sonra 'Herkese güvenmeyeceksin' sözü de kameraya yansıdı. Taksi şoförümüze Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine de sabırlar diliyorum.

Teröristler, suç örgütleri, bozguncular, casuslar, yeminli Türkiye düşmanları, namus yoksunları kara propagandalarına devam etseler de birbirimizin canevi olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Kötümserliğe teslim olmayacağız. Milli birlik ve kardeşliğimizden asla taviz vermeyeceğiz. Teröre ve teröriste acımaktan bahsedilemez. Bir daha güneş ışığı görmemeleri beklentim ve temennimdir.

Haberin Devamı

Taksi şoförümüzü katleden alçağın cezasını çekmekle birlikte vatandaşlıktan çıkarılması, hayat boyu rezil ve rüsva içerisinde yaşaması adalet ve hakkaniyet mecburiyetidir.

Bölücü dayatmalar çok ciddi provokasyonlardır.

Astronot Alper Gezeravcı kardeşimizin uzaya gittiği Türkiye'nin başını yükseklere çevirdiği şu dönemde bir dizi, film vasıtasıyla Dilber karakterinin servis edilmesi de bir başka örtülemez çelişki ve zamanlama itibarıyla manidar bir komplo emaresi taşımaktadır.