GündemTerk edilen koca kurşun yağdırdı

Terk edilen koca kurşun yağdırdı

Paylaş
Terk edilen koca kurşun yağdırdı

İzmit'te 3 gün arayla ikinci 'terk edilen koca' dehşeti yaşandı

İzmit'te 40 yaşındaki Sezai Unutmaz'ın 3 gün önce kendisine boşanma davası açan eşi 35 yaşındaki Mahkün Unutmaz'u otobüsün içinde çocuğu 8 yaşındaki Vasfican'ın gözleri önünde tabancayla 5 el ateş ederek öldürmesinin ardından, bugün de Derince İlçesi'nde benzer bir cinayet işlendi. 24 yaşındaki Ümit Güneri, şiddetli geçimsizlik nedeniyle kendisini terk edip, boşanma davası açan 3 yıllık eşi 23 yaşındaki Zeynep Güneri'ye çalıştığı gelinlikçide kurşun yağdırdı. 1 çocuk annesi Zeynep Güneri, vücuduna isabet eden 5 kurşunla yaşamını yitirdi.

Haberin Devamı

3 yıl önce evlenen ve 1.5 yıl önce kız çocukları dünyaya gelen Zeynep ve Ümit Güneri arasında şiddetli geçimsizlik başladı. Ümit Güneri'nin herhangi bir işte çalışmamamısı nedeniyle ekonomik sıkıntıları da artınca, yaşadıklarına dayanamayan Zeynep Güneri, eşini terk etmeye karar verdi ve 5 ay önce minik kızını da alıp ailesinin evine gitti. Zeynep Güneri, bir süre sonra da boşanma davası açtı.

KAYINPEDERİNİN OTOMOBİLİNE ATEŞ ETMİŞTİ

Kendisini terk edip boşanma davası açan eşiyle birçok kez barışma girişiminde bulunan, ancak her defasında reddedilen işsiz Ümit Güneri, 3 ay önce de “Kızımın peşini bırak. Seni istemiyor artık” diyen kayınpederinin otomobiline kuru sıkı tabancayla ateş edip, zarar verdi.

Haberin Devamı

Kısa bir süre önce, Denizciler Caddesi'ndeki gelinlik mağazasında terzi olarak çalışmaya başlayan Zeynep Güner'i, kendilerini sürekli rahtsız eden damadından korumak için babası işyerine getirip, götürmeye başladı.

‘SENİ KİMSELERE YAR ETMEM’ DEDİ KURŞUN YAĞDIRDI

Bu sabah da babası tarafından işyerine getirelen Zeynep Güner, çalışmaya başladı. Saat 11.00 sıralarında da Ümit Güneri işyerine geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Ümit Güneri, konuşmak için işyerinin önüne çağırdığı Zeynep Güneri'yle yine barışmak istedi. Genç kadının kararlı davranması üzerine cinnet geçiren Ümit Güneri, belinden ruhsatsız tabancasını çıkardı, “Benden boşanamazsın. Seni kimselere yaretmem” diye bağırdıktan sonra art arda ateş etti. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Zeynep Güneri, kanlar içinde yere yığıldı. Olay yerine koşan çevredeki esnaf, kaçmaya çalışan Ümit Güneri'yi yakalayarak etkisiz hale getirdi ve gelen polislere teslim etti. Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ağır yaralı Zeynep Güneri ise kurtarılamadı.

Gözaltına alınan Ümit Güneri'nin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgulaması sürerken, dehşete tanık olanlar uzun süre yaşadıkları şoku üzerlerinden atamadı. Zeynep Güneri'nin hastaneye koşan yakınları ise acı haberi alınca sinir krizi geçirdi, Ümit Güneri'ye lanet yağdırdı.

O DA EŞİNİN KURBANI OLMUŞTU

Haberin Devamı

3 gün önce de, şiddetli geçimsizlik yaşadığı eşi Sezai Unutmaz'dan boşanmak için dava açan Mahkün Unutmaz, 8 yaşındaki oğlu Vasfican ile birlikte, İstanbul'dan, memleketleri Ağrı'ya gitmek üzere bir firmaya ait otobüse binmiş, otobüs İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde mola verdiğinde otomobille gelen eşi Sezai Unutmaz da telaşla hareket etmek üzere olan otobüse binmişti. Sezai Unutmaz, “Gitmekten vazgeç. Tamam herşey daha iyi olacak. İn şu otobüsten. Evimize gidelim. Davanı da geri çek” diyerek eşini ikna etmeye çalışmış, ancak Mahkün Unutmaz, ayrılmakta kararlı olduğunu söylemişti. Cinnet geçiren Sezai Unutmaz, belinden tabancasını çıkararak, yan koltukta oturan çocuğunun gözü önünde eşi Mahkün Unutmaz'a kurşun yağdırmış, yine vücuduna 5 kurşun isabet eden Mahkün Unutmaz olay yerinde yaşamını yitirmişti. Cinayetin ardından diğer yolcular tarafından dövüldükten sonra polise teslim edilen Sezai Unutmaz, tutuklanmıştı.

Ergün AYAZ- Orhan UZUN/İZMİT (Kocaeli), (DHA)