Gündem Yavuz Yılmaz, son telefonu babası Mesut Yılmaz'a etti

Yavuz Yılmaz, son telefonu babası Mesut Yılmaz'a etti

Paylaş
Yavuz Yılmaz, son telefonu babası Mesut Yılmaz'a etti

Yavuz Yılmaz tabancayla hayatına son vermeden dakiklar önce Amerika'daki babasını arayıp 'Annemin sağlığı nasıl?' diye sormuş

Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın 38 yaşındaki oğlu Yavuz Yılmaz’a, 2 yıl önce, halk arasında ‘sara’ diye bilinen ‘Temporal Lob Epilepsi’ teşhisi konmuştu. Tedavisi çok zor olan ve ilaçla kontrol edilen hastalık yüzünden sık sık nöbet geçiriyordu.


1 YILDIR İLAÇ KULLANMIYORDU


Bunalıma girmişti. Düzenli alması gereken ilaçları 1 yıldır kullanmıyordu. İşe gidemediği için şirketlerindeki tüm görevlerini 2016’da kardeşi Hasan’a bırakmıştı.


BABASI KORUMALARI UYARMIŞTI


Mesut Yılmaz, yakından ilgilenmek için Ataşehir’de yalnız yaşayan Yavuz Yılmaz’ın Beykoz Konakları’ndaki kendi evlerinde kalmasını istiyordu. Mesut Yılmaz, bir sağlık sorunu bulunan eşi Berna Yılmaz’ın tedavisi için geçen hafta amerika’ya gitmişti. Mesut Yılmaz, gitmeden önce de oğlunun sağlık sorununu hatırlatarak, korumalarını “Gözünüzü Yavuz’un üzerinden ayırmayın. Sakın tek kalmasın” diye uyarmıştı.


ÇALIŞMA ODASINDA BULUNDU


Yavuz Yılmaz önceki gece, baba evine gitti. Korumalar ve çalışanlar geç saatte evden ayrıldı. Yavuz, sabaha karşı 02.30’da (amerika saatiyle 16.30) babasını aradı. “Annemin durumu nasıl?” diye sordu. Mesut Yılmaz “Merak etme oğlum, annen iyi. Birkaç saat sonra uçağa binip eve dönüyoruz” dedi. Yavuz Yılmaz, telefonu kapattıktan sonra babasının çalışma odasına geçti. Babasına ait olan smith Wesson marka toplu tabancayı sağ şakağına dayayıp 03.00’te intihar etti.


KURŞUN GEÇİRMEZ CAM YÜZÜNDEN KOMŞULAR SİLAH SESİNİ DUYMADI


Beykoz Konakları’ndaki villanın tüm camları güvenlik nedeniyle kurşun geçirmezdi. Bu nedenle silah sesini kimse duymadı. Sabah 09.00’da evde çalışan personel villaya geldi. İçeri girdiklerinde Yavuz Yılmaz’ın cansız bedenini görünce polisi aradılar.


1 AY ÖNCE BARIŞTILAR, EVLENECEKLERDİ


Yavuz Yılmaz hiç evlenmemişti. Sunucu Neşe Sapmaz ile 3 yıl aşk yaşamış ve ‘Evlenecekler’ denirken Eylül 2015’te ayrılmışlardı. Neşe Sapmaz dün yandaki pozu sosyal medyada paylaştı ve şunu yazdı: ‘Ne ben anlatabilirim, ne siz anlayabilirsiniz. Anlatamayacağım kadar üzgünüm. Bendeki son resmimiz.’POSTA’nın edindiği bilgiye göre; Neşe Sapmaz ile Yavuz Yılmaz 1 ay önce barışmışlar ve yeniden evlilik planları yapmaya başlamışlardı. Yandaki selfie de bu barışma sonrası çekilmişti.


CENAZE BUGÜN


Yavuz Yılmaz bugün Marmara İlahiyat Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
Yavuz Yılmaz'ın ölümüyle ilgili 4 kişinin ifadesi alındıMesut Yılmaz'ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz hayatını kaybettiYavuz Yılmaz kimdir? (Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti!)Yavuz Yılmaz, sunucu Neşe Sapmaz'la 3 yıl birliktelik yaşamıştı