Gündem YKS sınav günü (Bugün) toplu taşıma ücretsiz mi? 18-19 Haziran 2022 Cumartesi-Pazar YKS günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı?

YKS sınav günü (Bugün) toplu taşıma ücretsiz mi? 18-19 Haziran 2022 Cumartesi-Pazar YKS günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı?

YKS sınav günü (Bugün) toplu taşıma ücretsiz mi? 18-19 Haziran 2022 Cumartesi-Pazar YKS günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı?

YKS sınav günü yaklaşık 2 milyon aday ile pek çoğunun ailesi ile sınav görevlileri sınav merkezlerine ulaşmak için yollara düşecek. 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleşecek sınav için YKS sınav günü milyonlarca kişi toplu taşıma araçlarını kullanacak. Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri, 18-19 Haziran 2022 YKS günü ile ilgili duyuru yaptı. Peki, Cumartesi-Pazar otobüs, metro, metrobüs bedava mı?  İşte yanıtı…

YKS sınav günü toplu taşıma ücretsiz mi? ve 18-19 Haziran 2022 Cumartesi-Pazar YKS günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı? soruları hafta sonu 2022 yılı üniversite sınavına girecek adaylar ve aileleri tarafından araştırılıyor. Milyonlarca kişinin saat erken saatlerde yola düşeceği, trafik yoğunluğu nedeniyle pek çoğunun da toplu taşıma araçlarını kullanacağı hafta sonu için Ankara, İstanbul ve İzmir’de belediyeler önlemler aldı…

YKS SINAV GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

2022 YKS sınavı 18 Haziran Cumartesi ve 19 Haziran Pazar günü üç oturum şeklinde düzenlenecek. İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri sınav tedbirleri kapsamında sınava girecek adaylar ve sınav görevlileri ile adayların ailelerine toplu taşıma araçları belirlenen saatler aralığında ücretsiz olacak.

İSTANBUL’DA 18-19 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ-PAZAR YKS GÜNÜ OTOBÜS, METRO, METROBÜS BEDAVA MI? 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada;

Her iki sınav için geçerli olacak ücretsiz toplu ulaşımdan faydalanmak isteyenlerin sınav belgeleri veya görevli belgelerini göstermeleri yeterli olacak.

Sınav başlangıcının 2 saat öncesinden başlayan ücretsiz ulaşım imkanı, sınav bitişinin 2 saat sonrasına kadar devam edecek.

ANKARA’DA 18-19 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ-PAZAR YKS GÜNÜ OTOBÜS, METRO, METROBÜS BEDAVA MI? 

EGO Genel Müdürlüğü bu yıl düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı’ndan (LGS) sonra 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için de öğrenci, veliler ve görevli eğitmenlerin sınav alanlarına gidiş gelişlerini kolaylaştırmak amacıyla ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verecek.

EGO Genel Müdürlüğü, YKS’ye girecek adayların mağdur olmamaları amacıyla ANKARAY, Metro ve Teleferik başta olmak üzere 51 güzergâhta 202 adet ilave otobüs servisi ile ücretsiz toplu ulaşım sağlayacak. YKS’ye katılacak öğrenciler, EGO’ya ait toplu taşıma araçlarından sınav giriş belgelerini göstermeleri şartıyla ücretsiz yararlanabilecek. Veliler ve görevli öğretmenler de sınav gününde toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecek.

İZMİR’DE 18-19 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ-PAZAR YKS GÜNÜ OTOBÜS, METRO, METROBÜS BEDAVA MI? 

Hafta sonu yapılacak YKS’ye girecek öğrencilerin ve sınav görevlilerinin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasına olanak tanıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım araçlarının sefer sayılarını da artırdı.

 

SIRADAKİ HABER