'Gündemimizde genel af yok'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Yozgat'ta, gazetecilere yaptığı açıklamada "Belli ki iç siyasette birileri vatandaşı kendi arzusu, istikametinde yönlendirmek için yalan uydurmaya başlıyorlar. Gündemimizde genel af yok" dedi

10 Ağustos 2013, Cumartesi 20:56
A A
'Gündemimizde genel af yok'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Sorgun İlçesinde Ak Parti İlçe Teşkilatında düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Bozdağ burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ramazan ayını ve bayramı huzur içinde geçirdiğini, ancak diğer İslam coğrafyasındaki ülkelerin aynı huzuru yaşayamadığını belirtti.

Türkiye dışında İslam coğrafyasının birçok yerinde ramazan ayı ve bayramın hüzün içinde geçtiğini ifade eden Bozdağ, "Maalesef Suriye’de Esed’ın zulmü sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini geçti. Mısır'da yaşananları biliyorsunuz. Başka yerlerdeki yaşananları takip ediyorsunuz. Biz Suriye’de ve başka yerlerde insanların ölmesine ve öldürülmesine yol açan her hadisenin ülke olarak karşısında durduk. Suriye’de de aynı şekilde Esed zulmunün karşısında mazlum olan insanların yanında yer aldık. Türkiye’ye yakışan da bu" diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Türkiye’nin çözüm sürecini de iyi yürüttüğünü ifade eden Bozdağ, son 7 aydır terörle mücadele kapsamında şehit olmuş polis ve askerin olmadığını vurguladı. Terör bittiği zaman Türkiye’nin terörle mücadeleye harcadığı kaynakları kendi kalkınması için harcayacağını ve o zaman daha da güçlü bir ülke olacağını belirten Bozdağ, şunları kaydetti:

"Terörle mücadele konusunda bugüne kadar resmi makamlar 400 milyar lira harcama yapıldığını gösteriyor. Ama gayri resmi rakamlar daha da büyük harcamalar yapıldığını gösteriyor. Trilyonlarca dolar. Şimdi biz terörle mücadelenin bittiği bir ortamda senede 15-20 milyar doları terörle mücadele yerine Türkiye’nin işinin, aşının çoğalmasına, istihdamın olmasına, ekonominin kalkınmasına, alt yapısına, üst yapısına harcamış olsak Türkiye’yi kimse tutamaz.

Şimdi bundan rahatsızlıklar var. Bunu burada bir kez daha söylemek isterim. Terör meselesini çözmek cesaret ister, yiğitlik ister, risk almak ister. Türkiye bu meseleyi bu dönemde çözemezse ikinci bir Tayyip Erdoğan gelene kadar terör konusunu konuşmaya devam eder."

GENEL AF İDDİALARI

Bozdağ, konuşmasının ardından gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin genel afla ilgili açıklamalarını sorması üzerine, "Gündemimizde genel af yok. Nerden böyle birşeyi çıkartıyorlar. Belli ki iç siyasette birileri vatandaşı kendi arzusu, istikametinde yönlendirmek için yalan uydurmaya başlıyorlar. Bahçeli’nin söylediği yalan" diye cevap verdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, daha sonra Sorgun Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 6.Gurbetçiler Şöleni Yağlı Pehlivan Güreşlerini izledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.