Güner Ümit, Zerrin Özer'in tecavüz itirafı sonrası isyan etti: Yahu Zerrin! Sen benim kaç yıllık arkadaşımsın, kardeşimsin!

Usta sanatçı Zerrin Özer’den yıllar sonra gelen tecavüz itirafı gündeme bomba gibi düşmüştü. Zerrin Özer, katıldığı programda "Abim dediğim insanın tecavüzüne uğradım" sözleriyle yaşadığı kötü olayı anlatmıştı. Özer'in bahsettiği kişinin ismi programda Ümit Güner olarak ifade edilmiş olsa da sosyal medyada bir dönemin ünlü sunucularından Güner Ümit adı tecavüz olayı ile anılmıştı. Yanlış anlaşılma sonrası isyan eden Güner Ümit yıllar sonra ortaya çıktı ve Zerrin Özer'e seslendi.

26 Mart 2021, Cuma 15:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Zerrin Özer, yıllar önce katıldığı “Yasemin'in Penceresi’’ adlı TV programında yakın bir aile dostunun tecavüzüne uğradığını açıklamıştı. Zerrin Özer'e tecavüz eden kişinin Ümit Güner olduğu iddiası yeniden gündeme gelmişti. Armağan Çağlayan'ın programına katılan sanatçı, Ümit Güner ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Bu programdan sonra sosyal medya, görsel ve yazılı basında seslendirme sanatçısı olan Güner Ümit'in ismi ve fotoğrafları yer alarak gündem oldu. Günlerdir bu çirkin karışıklıktan murdarip olan Güner Ümit, hakkında çıkan yalan haberlere isyan etti. Güner Ümit, olayın perde arkasını anlattı.

"AİLECE PERİŞANIZ"

"AİLECE PERİŞANIZ"

Bu olaydan dolayı bir haftadır ailece perişan olduklarını ve uyku uyuyamadığını belirten Güner Ümit, "Bir haftadır ailece çok sıkıntılar çekiyoruz bu olaylardan dolayı. Uyuyamıyorum artık. Robert De Niro'nun bir sözü var. 'Bu kötü dünyanın bir de cehennemi var.' diye on gündür bunu yaşıyorum." dedi.

Ümit, bu süreçte yaşadıklarını ve olayı nasıl öğrendiği sorusuna şu yanıtı verdi:

Ben en son televizyonlara 2006'da çıktım. O günden beri de kendi halimde yaşıyorum, inzivaya çekildim. Benim sosyal medya hesaplarım da olmadığı için olayı arkadaşlarım haber verdiler. Dediler ki 'Ümit Güner diye biri bu haltı yemiş ancak basın bunu Güner Ümit diye çevirmiş.' Benim bu olayla bir alakam yok. Sen (Ali Eyüboğlu) bu olayın geçmişini benden daha iyi biliyorsun. Eskiden de Orhan Gencebay diye çevirmişlerdi. Şimdi de ihale bana kaldı. Pantolonu uyduramadılar, gömleği bana verdiler!


"30 SENEDİR HALA AYNI GİYSİLERİ GİYİYORUM…"

"30 SENEDİR HALA AYNI GİYSİLERİ GİYİYORUM…"

İlk duyduğumda inanamadım ve Armağan Çağlayan ile yaptıkları programı izledim. Programda Ümit Güner ismi Zerrin Özer'in ağzından çıkmıyor. Ama olayla ilgili detayları anlatıyor. '180 kilo bir adam' diyor ben hayatım boyunca 75 kilo bir adamdım. 30 senedir hala aynı elbiseleri giyiyorum.

"Olayın ardından bir dava süreci başladı mı?" sorusunu ise şöyle cevapladı:

Mahkeme süreci başladı. Youtube'da bazı kanallar benim resimlerimi kullanarak bu olayı haberleştirmişler. Bu insanlar bilinçsiz mi yoksa kasıtlı mı yapıyorlar bilemiyorum. Ama ne kadar dava varsa açılacak.

En çok Zerrin'den bir açıklama bekledim. Yahu Zerrin! Sen benim kaç yıllık arkadaşımsın, kardeşimsin! Olayın üzerinden 10 gün geçmiş Zerrin'den ses yok! Bir basın açıklaması yapmasını beklerdim.

Kendisine ulaşmaya çalıştık. Aradım yardımcısı çıktı telefona. 'Zerrin Hanım Almanya'da 10 gün sonra dönecek.' dedi. Almanya'daki numarasını istedim. 'Veremem' dedi. 'Benim numaramı iletin o arasın' dedim. Arayan soran yok! Sonrasında eşim de aradı. Bu sefer de Afyon'da olduğunu söylediler.

Ben de cevap alamayınca Tülay ablasını aradım. Benim de eski dostum. 'Zerrin bu olayı bir daha açmak istemiyor.' dedi. Ama böyle olmaz ihale bana kalıyor. Aslında çok naif, vicdanlı bir insandır. Vicdanın hiç mi rahatsız olmuyor be güzel kardeşim? Böyle yaparak gerçek suçlu aklanıyor.

Ben Armağan Çağlayan ile de iletişime geçtim. 'Ben gerekli açıklamaları yapacağım.' dedi. 1 hafta geçti ses seda yok! "Senelerdir bir dostluğumuz var. Ya niye sessizsin be güzel kardeşim! Tecavüzcün ben miyim? Niçin sesin çıkmıyor! Artık mahkemede tanık olarak karşıma çıkacak!

Güner Ümit, "Zerrin Özer'e kızgın mısınız?" sorusuna ise: "Kızgın değilim. Belki de ona konuşma diye söylüyorlar, tembihliyorlar" dedi.

Program sırasında birkaç kez Zerrin Özer'i telefonla arayan ancak ulaşamayan Ali Eyüboğlu, sanatçıya programdan seslenerek bu karışıklık nedeniyle açıklama yapmasını istedi. Zerrin Özer, Magazin Noteri yayınından birkaç saat sonra sosyal medya hesabından açıklama yaparak "Konunun Güner Ümit'le bir alakası yoktur" dedi.

Zerrin Özer yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sevgili dostum Armağan Çağlayan'ın katıldığım programında konusu geçen şahsın, sunucu ve tiyatro sanatçımız SN. Güner Ümit'in bu çirkin konuyla hiçbir alakası ve bağlantısı yoktur. Güner Ümit Beyin kendisine, ailesine, sevenlerine ve medya mensubu bütün dostlara açıklama yapmayı bir borç bilirim. Zira kendilerinin ve ailesinin çok üzüldüğü duyumunu aldım. Ve şu anda ben de çok üzgünüm. Basında ve medyada yinelenen bu konunun gerçeğini yazmak zorundayım. Tekrarlıyorum. Bu çirkin konunun SN. Güner Ümit Bey ile hiçbir alakası yoktur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Berfu Yenenler: Evde artık 3 Eser olacak, Orijinal Eser, Kıvırcık Emmi, Küçük Emmi...