Güneş mi Dünya'nın etrafında dönüyor?

Dünya mı Güneş'in etrafında dönüyor; yoksa Güneş mi Dünya'nın? İşte inanması çok güç bir haber!

02 Mart 2014, Pazar 21:00
A A
Güneş mi Dünya'nın etrafında dönüyor?

Bilim dünyası sürekli insanoğlunun yararı için çalışır ve sürekli önümüze yeni bilgilerle gelir. Şüphesiz yaşadığımız gezegendeki en önemli olgu bilgidir. Tabi bilgi, bir o kadar da tehlikelidir. Eğer herkes, her şeyi bilseydi, dünya üzerinde yaşam imkansız hale gelirdi.

Nitekim bazı bilgiler, günlük hayatlarımızda ziyadesiyle kullandığımız kısmı oluşturur. Örneğin, yabancı birisiyle yaptığımız konuşmalarda tutup da Dünya'nın evrenin merkezi olduğunu iddia etmeyiz. Fakat öyle görünüyor ki hatırı sayılır miktarda Amerikan vatandaşı, Güneş'in Dünya etrafında döndüğüne inanıyor. Yanlış duymadınız! Agence France-Presse'nin yayınladığı rapora göre, Amerikalıların yüzde 25 gibi büyük bir kısmı, (hani her 4 ABD'liden biri) Güneş'in Dünya etrafında döndüğüne inanıyor. Tüm bu bilgilerin esas kaynağı ise Ulusal Bilim Vakfı tarafından yapılan ankete katılan 2.200 kişilik grup.

Resimlerle: Güneş böyle tutuldu

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.