Gürsel Tekin'den 'derin devlet' yorumu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bildikleri tek derin devletin 'AKP'nin derin devleti' olduğunu ileri sürdü

10 Ocak 2011, Pazartesi 11:58
A A
Gürsel Tekin'den 'derin devlet' yorumu

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, "AK Parti ve yandaşlarının köşeye sıkıştıkça derin devletin ipine sarıldığını" savundu.

>> AK PARTİLİ VEKİLİN 'DERİN DEVLET' İDDİALARI

"8 yıldan beri iktidarda olanların kurdukları kendi derin devletini pekiştirmek ve gözlerden gizlemek için hala derin devlet sakızı çiğnediklerini" ifade eden Tekin, şunları kaydetti: "Bizim Türkiye’de bildiğimiz tek derin devlet, 8 yıldan beri iktidarda olan AKP’nin derin devletidir. İncir çekirdeği kadar namus kavramı olanlar, iddia ettikleri derin devleti ortaya çıkarırlar. Hayatını fişlemeye adayanlar ve utanmadan açık açık fişleme yaptığını ilan edenler sıkıştıkça sığındıkları derin devletin adamlarıdır.

'HODRİ MEYDAN, DEVLET ELİNİZDE'

Hodri meydan, devlet elinizde, askeri-sivil istihbarat elinizde, polis, jandarma elinizde, kozmik odalara bile elinizi kolunuzu sallayarak giriyor ve istediğiniz belgeleri alarak çıkıyorsunuz. Sizden başka derin devlet varsa ne duruyorsunuz. Çıkarın ortaya da derin mi, sığ mı neymiş görelim.

Siz kendi derin devletinizi hem gözlerden gizlemek hem de pekiştirmek, güçlendirmek için ne yaparsanız yapın, biz söz veriyoruz; halkın iktidarında AKP’nin derin devletini de kendisini derin devlet gibi yutturmaya kalkanları da saklandıkları karanlık köşelerinden çıkaracak, hesap soracak ve tarihe gömeceğiz."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.