Güven duygusu depresyonu önlüyor

İngiltere'de depresyon üzerine yapılan büyük bir çalışma, güven duymanın depresyon üzerindeki koruyucu etkisini ortaya çıkardı. Corona virüs nedeniyle çok fazla sosyal aktivitede bulunamasak bile aile ve arkadaşları aramanın bile depresyonu önleyen bir etkisi var.

26 Eylül 2020, Cumartesi 15:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere'de yapılan bir araştırma çeşitli alışkanlık ve davranışların depresyonu şiddetlendirebileceğini ortaya çıkardı.

Araştırmacılar, fiziksel faaliyetlerin yanı sıra düzenli sosyalleşme gibi depresyonu önleyen birkaç durumun altını çizdi.

Popular Science'ta yer alan makalede, Harvard Tıp Fakültesi’nde çalışan psikiyatr Jordan Smoller, "Depresyonu önleyen etmenler arasında en belirgin olanı insanlara güven duymak. Bir de aile ve arkadaşları ziyaret etmek" dedi.

Görüşemiyorsanız, arayın!

Görüşemiyorsanız, arayın!

Corona virüs pandemisi nedeniyle sosyal aktivitelerde bulunmak ve aile ziyaretleri yapmak daha zor bir hale geldi. Ancak bu yeni bulgular, televizyonun karşısına geçip insanlardan saklanmanın, halihazırda bozuk olan morali daha da bozabileceğini ve sadece bir arkadaşı arama zahmetine girmenin bile bir fayda sağlayabileceğini hatırlatıyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Depresyon Huntington hastalığının habercisi olabilir: Huntington hastalığı nedir?