Güzel yıldızdan ülkesiyle ilgili şoke eden boykot kararı!

2012 yılında verilmeye başlanan ve "alanında büyük başarı kazanmış Yahudilere" verilen Genesis Prize ödülü, bu yıl ödülü kazanan Natalie Portman'ın İsrail'e gitmeme kararı üzerine iptal edildi.

21 Nisan 2018, Cumartesi 12:16
A A

İsrailli-ABD'li Hollywood yıldızı Natalie Portman İsrail-Gazze sınırında yaşanan son olaylar nedeniyle Kudüs'te yapılacak olan 'Yahudi Nobel'i olarak anılan Genesis Ödülü törenine katılmayacağını açıkladı.

2012 yılında verilmeye başlanan ve "alanında büyük başarı kazanmış Yahudilere" verilen Genesis Prize ödülü bu yıl ödülü kazanan Natalie Portman'ın İsrail'e gitmeme kararı üzerine iptal edildi.

Natalie Portman, kararıyla ilgili açıklamasında "İsrail'de son yaşanan olaylar" sebebiyle İsrail'e gitmekten rahatsızlık duyacağını söyledi.

Portman, ülkesine haziran ayında yapacağı ziyareti güvenlik gerekçesiyle iptal etti.

Gazze-İsrail sınırında eylem yapan Filistinlilere saldıran İsrail ordusu, onlarca silahsız Filistinli sivili öldürmüştü. Keskin nişancıların silahsız, bölgeden uzaklaşan sivilleri öldürdüğü görüntüler tartışma yaratmıştı.

Genesis Ödülü, daha önce Anish Kapoor, Michael Bloomberg ve Michael Douglas’a verilmiş, bu isimler 1 milyon dolarlık para ödülünü bağışlamıştı. Portman ise bu yıl alacağı ödülü Yahudi kadınların ihtiyacı için kullanacağını açıklamıştı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.