Güzellik atlası: İşte ülkelere göre doğal güzellik anlayışı

Güzelliğin her yerde olduğunu kanıtlamak isteyen Romanyalı fotoğrafçı Mihaela Noroc, yıllardır "Güzellik Atlası" adını verdiği projesi için dünyayı gezerek her yaştan ve ırktan kadınları görüntüledi. Üstelik bu sefer kadrajında Türk kızları da var!   

17 Temmuz 2017, Pazartesi 10:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sizleri Romanyalı fotoğraf sanatçısı dostumuz Mihaela Noroc ile tanıştıralım. Bükreşli Mihaela henüz 29 yaşında ancak kamerası ve sırt çantasıyla 60’tan fazla ülke gezmiş. 

İTALYA

İTALYA

Geçtiğimiz yıllardaysa hayatımın işi dediği projeye girişmiş: “The Atlas of Beauty yani “Güzellik Atlası.

EKVADOR

EKVADOR

“Güzellik çeşitlilik demektir. diyen Mihaela bunu keşfetmek için dünyayı gezdiğini belirtiyor. Batı Avrupa’dan Afrika’ya, Latin Amerika’dan Uzak Doğu’ya çeşitlenen doğal güzellikleri fotoğraflamayı amaçlıyor Güzellik Atlası’nda.

Sanatçı bu Güzellik Atlası'nda Batı Avrupa'dan Afrika'ya, Latin Amerika'dan Uzak Doğu'ya çeşitlenen doğal güzellikleri fotoğrafladı.

Dış dünyaya neredeyse kapalı olan ülkeyi karış karış gezen fotoğrafçı en son ise Kuzey Kore'deki kadınları konu alan çalışmasını geçtiğimiz günlerde paylaştı.

Kuzey Koreli kadınları çok merak ediyordum. Onların global trendlerden uzak, başka bir dünyada yaşadıklarının farkındaydım ve bu yüzden güzellik anlayışının kendi bölgesinde nasıl evrimleştiğini gözler önüne sermek için bu projeye imza attım" ifadelerini kullanan Noroc, çektiği fotoğrafların eşsiz olduğu iddiasında.

Fotoğraflarını çektiği çoğu kadının hayatlarında ilk defa bir yabancı ile karşılaştıklarını belirten Noroc, projenin iki taraf için de oldukça ilginç anlara sahne olduğunun da altını çiziyor.

İzole bir hayatın sürdürüldüğü Kuzey Kore'nin kendine has güzellik anlayışına sahip olduğunu belirten Noroc, buna rağmen kadınların tıpkı herhangi bir ülkedeki hem cinsleri gibi dış görünüşlerine oldukça dikkat ettiklerini belirtiyor.

Sanatçının nefes kesen fotoğraflarını takip eden Türk hayranları Noroc'un ne zaman Türkiye'ye geleceğini merak ederken, nihayet durağını İstanbul'a çevirdi. 

İstanbul'u ziyaret ettikten sonra 3 kadının fotoğrafını güzellik atlasına ekleyen sanatçı, güzelliğin modadan ve ince bedenlerden ibaret olmadığını anlatmak istiyor.

Güzellik çeşitlilik demektir." diyen Mihaela bunu keşfetmek için dünyayı gezdiğini belirtiyor.

İSTANBUL, TÜRKİYE

İSTANBUL, TÜRKİYE

Hazırladığı Güzelliğin Atlası adlı fotoğraf albümü geçtiğimiz ay kitabevi raflarında yerini aldı. Noroc'un bu ilginç çalışmasına dünyanın dört bir yanından istek yağıyor. 

KOLOMBİYA

KOLOMBİYA

?İşte dünyaca üne kavuşan ve ülke ülke gezerek "doğal güzelliği" fotoğraflayan sanatçının objektifine takılmış kadınlar ve ülkeleri... 

BREZİLYA

AZERBAYCAN

ALMANYA

ROMANYA

MOĞOLİSTAN

NEPAL

İNGİLTERE

YENİ ZELANDA

UKRAYNA

TACİKİSTAN

RUSYA

ÇİN

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

AMAZON

AFGANİSTAN

KOLOMBİYA

MOLDOVA

KOLOMBİYA

MYANMAR

ŞİRAZ, İRAN

BREZİLYA

MOSKOVA, RUSYA

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

PERU

KOLOMBİYA

AVUSTRALYA

MYANMAR

ÇİN- TİBET PLATOSU

ÇİN- TİBET PLATOSU

GÜRCİSTAN

SUMATRA

AMERİKA,  KALİFORNİYA

BREZİLYA

LİTVANYA

PERU

İNGİLTERE

ETİYOPYA

ROMANYA

AMERİKA, NEW YORK

İRAN

KOLOMBİYA

MYANMAR

ROMANYA

YENİ ZELANDA

AMAZON

KÜBA

ŞİLİ

EKVADOR

JAVA DENİZİ- ENDONEZYA

PERU

KÜBA

ROMANYA

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en iyi giyinen 10 erkeği