Aparey

Aparey Haberleri

Ortodontide tedavi süreci nasıl olmaktadır?

Ortodontide tedavi süreci nasıl olmaktadır?

Ortodontist Yrd. Doç. Dr. Cihan Aydoğan; Ortodontide tedavi süreci nasıl olmaktadır? Konusuyla ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı. Ortodonti tedavi sürecinde saklı tel tekniğinde hastadan tedavinin en başında ölçüler alınmaktadır. Bu ölçüler dijital ortama aktarıldıktan sonra hastanın tedavi sonrasında dişlerinin alması istenilen pozisyonlar belirlenmektedir. Saklı tel apareyleri tedavi öngörüsü üzerine üretilir. Bu üretilen apareyler 1 saatlik süren işlem sonrasında dişlere yerleştirilir. Her hastaya özel olarak hazırlanır. Tedavi süreci oldukça konforludur. Günlük hayatı etkilememektedir.
Ortodontide saklı tel tedavisi herhangi bir ağrıya neden olur mu?

Ortodontide saklı tel tedavisi herhangi bir ağrıya neden olur mu?

Ortodontist Yrd. Doç. Dr. Cihan Aydoğan; Ortodontide saklı tel tedavisi herhangi bir ağrıya neden olur mu? Konusuyla ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı. Ortodonti tedavisinde saklı tel tekniği ile tedavi edilen hastalarımızın alışma sürecinde bazı rahatsızlıklar görmekteyiz. Bu süreç normal tel tedavisiyle benzerlik göstermektedir. Normal tel tedavisinde hastalarımız yanak ve dudaklarında bazı şikâyetler hissederken, saklı tel tekniğinde bu şikâyetler aparey ağızın iç tarafına yerleştirildiği için dilde kendini göstermektedir. Birçok hasta tedavi sürecinde apareylerin son derece konforlu olduğunu söylemektedir.
Dişlerin arasına sıkışan et artıklarına dikkat! Tehlike yaratıyor

Dişlerin arasına sıkışan et artıklarına dikkat! Tehlike yaratıyor

Aralıklı dişler estetik olarak kaygı yarattığı gibi işlevsel olarak da problem teşkil edebiliyor. Diş Hekimi Pertev Kökdemir "Özellikle kırmızı et yedikten sonra dişler arasına sıkışıp temizlenemeyen artıklar çok hızlı bir şekilde diş eti iltihabına sebep olur ve tedavi edilmezse diş kaybına kadar giden sonuçlar doğurur" uyarısında bulundu