Cappuccino

Cappuccino Haberleri

Cafe Latte ve Cappuccino nasıl yapılır?

Cafe Latte ve Cappuccino nasıl yapılır?

Posta TV kahve serisinin son lezzeti Cafe Latte ve Cappuccino yapımı. Cafe Latte İtalyanlara özgü bir kahve ve Latte İtalyanca’da süt demek. Cafe Latte, süt ve ana espresso’nun buluşması demek. Daha çok seyreltilmiş bir kahve olarak adlandırılıyor. Yapımı hemen hemen Cappuccino ile aynı. Tek farkı süt oranı. Birçok kişinin severek tükettiği ve damağına hitap ettiği bu lezzetler nasıl yapılıyor? Barista Şahin Yardım’ın anlatımıyla Cafe Latte ve Cappuccino yapımı videomuzda.
Cappuccino ve latte arasındaki farklar nelerdir?

Cappuccino ve latte arasındaki farklar nelerdir?

Kahve uzmanı Yunus Çakmak, Cappuccino ve latte arasındaki farkları ‘’Biliyor musun?’’ için anlattı; Cappuccino ve latte arasındaki farkları bardak boyutuyla açıklayabiliriz. Latte fincanına bir şat espresso giriyorsa ona ortalama 150-160 milimlik bir süt girmesi lazım. Cappuccino da aynı şekilde 30 milimlik bir şat giriyorsa ona göre süt girmesi gerekir. Cappuccino ve latte arasındaki en önemli özelliklerinden birisi ise köpüğüdür. Cappuccino da 2 santimlik papaz şapkasını andıran bir süt köpük olur. Lattede ise 1 santimlik bir süt köpüğü olmaktadır. Latteyi alıp rahat rahat içebiliriz. Cappuccinoda ise önce köpüğünü alıp sonra içebiliriz. En belirgin özellikleri ve farkları fincan boyutu, fincan tipi ve köpükleridir.  
'Kendimden kuvvetli erkek istemem, etrafında kadınlar olur'

'Kendimden kuvvetli erkek istemem, etrafında kadınlar olur'

Çekmeköy Giardino Cappuccino'da bekliyoruz. Anadolu yakasında üstelik bir de ata binme keyfi lüksü olan kafede, yemekler de harika. İstanbul, sakin bir akşam üzeri ve randevusuna saatinde gelen yepyeni Seren Serengil! Zayıflamış, yüzünde gülücüklerle çok keyifli görünüyor...
cafelattecappuccinokahve.mp4

cafelattecappuccinokahve.mp4

...