çocuklarda sağlık

çocuklarda sağlık Haberleri

çocuklarda sağlık haberleri sayfasında çocuklarda sağlık haberlerini bulabilir tüm çocuklarda sağlık haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. çocuklarda sağlık haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 9 haber bulunmaktadır.

Çocuk beslenmesinde bulunmaması gereken 10 yiyecek

Çocuk beslenmesinde bulunmaması gereken 10 yiyecek

Ebeveynlerin en büyük isteği çocuklarının sağlıklı beslenmesini sağlamak. Beslenme ve Diyet Uzmanı Sinem Ece Çaparoğlu, hem çocuklarımızın hem de kendimizin tüketmemesi gereken, en sağlıksız besinleri açıkladı. Okul çağındaki çocuklar nasıl beslenmeli? Çocuklarda sağlıklı beslenme nasıl olmalı? İşte çocuklar için en sağlıksız 10 besin.
Uzaktan eğitimde çocukların ruh sağlığı

Uzaktan eğitimde çocukların ruh sağlığı

Pandemiden kaynaklı olarak çocukların evde geçirdikleri süre arttıkça, bu durum ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Akranları ile eskisi kadar iletişime geçemeyen çocuklar, paylaşımlarının azalmasına bağlı olarak duygusal boşluklar yaşamaya başladı. Ani ve kontrolsüz bir şekilde hayatlarında pek çok şey değişen çocuklar için ebeveynler neler yapmalı? Uzman Psikolog Sena Sivri, anne ve babalar için şu önerilerde bulundu.
Uzaktan eğitim sürecinde alerjiye dikkat!

Uzaktan eğitim sürecinde alerjiye dikkat!

Evde online eğitime devam eden çocuklarda kendini gösteren alerjik bulgular çocuğun okul performansını ve hayat kalitesini düşürebilir. Bu nedenle uzun saatler evde kapalı ortamda, bilgisayar başında vakit geçiren çocuklarda uygun şartların sağlanması önemli. Çocuk sağlığı için uygun şartlar sağlanmadığında ve tedaviler yapılmadığında egzama, alerjik nezle ve astım bulguları ortaya çıkabilir. Ya da var olan bulgular daha da kötü bir hal alabilir.
Çocuklar yazın nasıl beslenmeli? Çocuklar için beslenme önerileri

Çocuklar yazın nasıl beslenmeli? Çocuklar için beslenme önerileri

Yaz dönemine girilen bugünlerde artan vücut sıcaklığı nedeniyle beslenmeyle ilgili ihtiyaçlar değişkenlik gösterirken, beslenme düzeni de değişebiliyor. Bu nedenle yaz sıcaklarında çocuğun sağlığının korunması için tercih edilecek gıdalar, öğün sayıları, sıvı tüketim miktarı ve tüketilecek sıvılar yönünden dikkatli olmak gerekiyor. Peki yazın çocuklar nasıl beslenmeli? Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Bülbül, yaz döneminde çocukların beslenmesiyle alakalı önemli tavsiyelerde bulundu.
Çocuklar için şişmanlatmayan 'Kereviz Burger'

Çocuklar için şişmanlatmayan 'Kereviz Burger'

Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlıklarını erken edinmeleri yetişkinlik döneminde de önem taşıyor. Çocukların beslenme çantalarına sağlıklı öğünlerle doldurmanın önemine dikkat çeken Dr. Fevzi Özgönül, kerevizden yapılan burgerlerin çocuklar için çok sağlıklı olduğunu söyledi. Dr. Fevzi Özgönül, şişmanlatmayan kereviz burgerin tarifini paylaştı.
Çocuklarda sağlıklı ağız bakımı için 9 ipucu

Çocuklarda sağlıklı ağız bakımı için 9 ipucu

Sağlıklı dişler çocuğun gelecekteki genel sağlığı için önemlidir. Doğum anından itibaren sağlıklı dişlere sahip olmak ileride ağız ve diş sağlığı problemlerini aza indirmenin en iyi yoludur. Bebeklikten yetişkinliğe kadar olan süreçte doğru ağız bakımı alışkanlığı hem diş kayıplarını önlüyor hem de diş diziliminin düzenli olmasını sağlıyor. Diş hekimi Pertev Kökdemir çocuklarda diş ve diş etlerini sağlıklı tutmaya yarayacak ipuçlarını anlattı. İşte çocuklarda sağlıklı ağız bakımı için 9 ipucu...
Çocuklarda doğru ve dengeli beslenme nasıl olmalıdır?

Çocuklarda doğru ve dengeli beslenme nasıl olmalıdır?

Okulların açılması çocuklarda sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Hande Namal Türkyılmaz, çocuklarda yaşanacak olası sağlık sorunları ve odaklanma problemlerinin önüne geçmek için dengeli ve doğru beslenmenin önemine vurgu yaptı. Türkyılmaz, çocukların A vitamini katkılı Omega-3 takviye edici gıdaları kullanmamaları durumunda beyin ve göz gelişimi konusunda ciddi sorunlar yaşayabileceklerini söyledi.
Çocuğunuzun sağlıklı beslenmesi için 7 öneri

Çocuğunuzun sağlıklı beslenmesi için 7 öneri

Çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesi yetişkin hayatları için çok önemli. Bu dönemde beslenmeyle ilgili yapılan hatalar kendini ileride gösteriyor ve sağlık problemlerine yol açıyor. Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Diyetisyen Emine Yüzbaşıoğlu çocuklarda sağlıklı beslenme ile ilgili önemli bilgiler veriyor...
Buzlu dondurmaya dikkat!

Buzlu dondurmaya dikkat!

Uzmanlar, dondurma ürünü olarak satılan buz kütlelerinin, özellikle çocuklarda sağlık sorunlarına neden olabileceğini belirterek bu konuda vatandaşları uyardı