ekolojik

ekolojik Haberleri

ekolojik haberleri sayfasında ekolojik haberlerini bulabilir tüm ekolojik haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. ekolojik haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 89 haber bulunmaktadır.

Gebeliğiniz sağlıklı başlasın

Gebeliğiniz sağlıklı başlasın

Gebe kalmak isteyen kadının mutlak bir kadın doğum uzmanına başvurarak jinekolojik muayene olması gerekiyor. Ayrıca tam kan sayımı, sarılık ve kızamıkçık testleri, guatr hormon düzeyleri de ölçülmeli ki hamilelik en sağlıklı şekilde başlasın.
Rahim kanseri hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Rahim kanseri hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Naki, rahim kanseri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.
Cinsel ilişki sonrası kanama

Cinsel ilişki sonrası kanama

Cinsel ilişki sonrası kanama, kadınları haklı olarak korkutur. Hele de bekaret söz konusu değilse. Paniklemeden jinekolojik muayene için randevu alın ve ne olur sağlığınıza ilişkin hiçbir sorunu ertelemeyin. Ve unutmayın ki cinsel sağlığınıza dair kaygı seviyenizin yükselmesi, cinsel yaşamınızı da son derece ciddi boyutlarda etkiler.
İklim değişikliği sıcaklık artışından ibaret değil

İklim değişikliği sıcaklık artışından ibaret değil

Yenilenebilir enerji alanındaki yatırımları aktaran Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeşil alanların artırılması yönündeki çalışmalarından bahsetti. Dündar, Ekolojik Yaşam Merkezi Projesi hakkında da bilgi verdi. İklim değişikliğinin etkisinin sıcaklıklardaki artıştan ibaret olmadığının altını çizen Dündar, “Kuraklık, belki de şu günlerde en çok farkına vardığımız küresel iklim değişikliği etkilerinden bir tanesi” dedi.
Kanama haberci olabilir

Kanama haberci olabilir

Cinsel ilişki sonrası kadında kanama olması normal bir durum değil. Hiç zaman kaybetmeden hemen jinekolojik muayeneden geçip smear aldırmak için doktora gidin. Çünkü kan çok önemli hastalıkların habercisi olabilir.
Ekolojik düzeni bozmadan ulaşımı sağlamak

Ekolojik düzeni bozmadan ulaşımı sağlamak

Hollanda'da yer alan, 25 metre uzunluğunda, 19 metre genişliğinde olan ve 3 metre derinliğe de sahip "Aqueduct Veluwemee" adlı bu su köprüsünden yalnızca küçük teknelerin geçmesine izin veriliyor. Yolun su altında kalan kısmından ise günde yaklaşık 28 bin araba geçiyor. Amaç ekolojik düzeni bozmadan ulaşımı sağlayabilmek.
Oyun hamurlarıyla çocuğuna ameliyat yaptıran anne

Oyun hamurlarıyla çocuğuna ameliyat yaptıran anne

Doğum ve jinekolojik ameliyatlarla viral olan anne sosyal medyada büyük tepki çekti. Kadın doğum doktoru anne oğluna oyun hamurlarıyla sezaryen ameliyatını öğretti.
Kandınlarda jinekolojik kanserler artıyor

Kandınlarda jinekolojik kanserler artıyor

Kanser dünyada ölüme en fazla yol açan ikinci hastalık olma özelliğini korurken jinekolojik kanserler artış yaşanıyor. Rahim ağzı, rahim, yumurtalık, vajen, vulva ve tüplerde görülen kanserlerinden oluşan jinekolojik kanserlerden korunmak için yılda bir kere kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurulması ve test yaptırılması öneriliyor. Jinekolojik kanserlerde ortak bir neden bulunmuyor. Kanser tiplerine göre risk faktörlerinin değiştiği belirtiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer jinekolojik kanserler hakkında bilgi verdi.
Genital siğiller hamilelikte başınıza dert olabilir

Genital siğiller hamilelikte başınıza dert olabilir

Vücudun her noktasında çıkabilen ve iyi huylu deri kabartıları olarak bilinen siğiller, genital bölgede görüldüğünde hasta için endişe verici olabiliyor. Rahim ağzı kanserine neden olan HPV, genital siğillere de yol açabilirken; tedavisi, genellikle kadınların utanıp çekinmeleri nedeniyle gecikebiliyor. Hamilelik döneminde de sık görülen bu problem, normal doğumu engelleyebildiği için vakit kaybedilmeden bir uzmana başvurulması önem taşıyor. Jinekolojik Onkoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Veysel Şal, genital siğiller ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Hayvanları korumak için neler yapabiliriz?  4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün anlamı nedir?

Hayvanları korumak için neler yapabiliriz? 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün anlamı nedir?

Dünya üzerinde tüm canlılar birbirine bağlı ve bir döngü halinde ekolojik varlığa destek veriyorlar. Tek bir canlının bile ekolojik sistemden silinip gitmesi ne yazık ki tüm canlılara tehdit oluşturuyor. Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Hayvanları korumak ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla kutlanan günde, hayvanları korumak için yapabileceklerimizi ve hayvan haklarını bir kez daha hatırlatıyoruz.
Hamilelik döneminde meydana gelen genital siğiller tehlikeli midir?

Hamilelik döneminde meydana gelen genital siğiller tehlikeli midir?

Hamilelik döneminde en tehlikeli ve en sık görülen enfeksiyonlardan biri de genital siğillerdir. Hamilelik döneminde genital siğil görüldüğünde hemen bir uzmana danışmak gerekir. Jinekolojik Onkoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Veysel Şal, genital siğiller ve tedavi yöntemleri hakkında önemli bilgiler verdi.
Kadınlarda en sık görülen 4 jinekolojik hastalık

Kadınlarda en sık görülen 4 jinekolojik hastalık

Kadın hastalıklarının erken teşhis edilmesi oldukça önem taşıyor. Erken tanı için düzenli olarak uzman hekimlere görünmekte fayda var. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Esra Demir Yüzer, kadınlarda sık görülen 4 jinekolojik sorunu ve tedavi yöntemlerini anlattı.
Doğum planı nedir? Ne zaman hazırlanmalıdır?

Doğum planı nedir? Ne zaman hazırlanmalıdır?

Doğum planı nedir? Ne zaman hazırlanmalıdır? Anne adayları, gebeliğin 3. ayında iç ve dış genital organlarının değerlendirildiği jinekolojik bir muayeneden geçirilir. Ayrıca doğum planlaması için yapılacak jinekolojik muayene ise gebeliğin 38.haftasında yapılır.
Hamilelikte hangi testler yaptırılmalı?

Hamilelikte hangi testler yaptırılmalı?

Hamilelikte hangi testler yaptırılmalı? Hamilelikte yapılan kan testleri ve tarama testleri büyük önem taşır. Anne olmaya karar veren kadınlar, gebelik öncesi jinekolojik bir muayeneden geçerek durum değerlendirmesi yapmalıdırlar.
Demir eksikliği nasıl önlenir?

Demir eksikliği nasıl önlenir?

Demir eksikliği nasıl önlenir? Demir eksikliği ve buna bağlı olarak gelişen kansızlık, genç kadınlarda çok sık görülen bir sorundur, bu nedenle anne adaylarına, hamile kalmadan önce ayrıntılı bir kan tahlili yaptırmaları tavsiye edilir.
Sağlıklı bir hamilelik için

Sağlıklı bir hamilelik için

Hamile kalmak isteyen kadının mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurarak jinekolojik muayene olması gerekiyor. Ayrıca tam kan sayımı, sarılık ve kızamıkçık testleri yapılıp guatr hormon düzeyleri de ölçülmeli ki hamilelik sağlıklı şekilde başlasın.
Plastiklerin ekolojik dengeye zararı

Plastiklerin ekolojik dengeye zararı

Plastiklerin ekolojik dengeye etkisine dair etkilerini bir çok insan biliyor. Anne kuşlar yavrularını plastik parçalarıyla besliyor ve plastiği yiyecek bir şey sanıyorlar. Ayrıntılar videomuzda...
Hamilelikte neden jinekolojik muayene yapılır?

Hamilelikte neden jinekolojik muayene yapılır?

Hamilelik sürecini sağlıklı geçirmek için medikal kontrollerin takibi yapılması gerekiyor. Vajinal muayenede medikal kontrollerden birisidir. Eğer hamilelikte neden jinekolojik muayene yapılır merak ediyor ya da gebelikte jinekolojik muayene nedenlerini öğrenmek istiyorsanız "Hamilelikte neden jinekolojik muayene yapılır?" haberimize bir göz atın.
Sirke özü çok amaçlı temizleyici ile doğanın gücüyle temizlik

Sirke özü çok amaçlı temizleyici ile doğanın gücüyle temizlik

Cilt ve çevre dostu, ekolojik temizlik ürünleriyle güvenli çözümler sunan Frosch, doğal özlü çok amaçlı temizleyicileriyle hijyenik ve güçlü temizliği kullanıcılarıyla buluşturuyor. Hijyenin önem kazandığı bugünlerde farklı yüzeylere uygulanabilecek Frosch Sirke Özlü Çok Amaçlı Temizleyicisi, mutfaklardan banyolara kadar tüm alanlarda sirke özlü içeriği ile bu dönemde aradığımız etkili temizliğin yapılmasını sağlıyor.
Yumurtalık kanseri hiçbir belirti vermiyor, sinsi ilerliyor

Yumurtalık kanseri hiçbir belirti vermiyor, sinsi ilerliyor

Östrojen hormonu desteğinin yumurtalık kanserini tetikleyen faktörler arasında yer aldığına dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Prof. Dr. Mehmet Karaca, "Hiç doğum yapmamış olma ve ailede, meme ve yumurtalık kanseri öyküsü olan kişilerin hastalığa yakalanma riski yükseliyor." dedi. Prof. Dr. Mehmet Karaca yumurtalık kanserinin belirtilerini ve tedavi sürecini anlattı.