Hindistan cevizi sütü

Hindistan cevizi sütü Haberleri

Hindistan cevizi sütü haberleri sayfasında Hindistan cevizi sütü haberlerini bulabilir tüm Hindistan cevizi sütü haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Hindistan cevizi sütü haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 4 haber bulunmaktadır.

Bu sütler tamamen bitkisel... İşte bitkisel süt tarifleri...

Bu sütler tamamen bitkisel... İşte bitkisel süt tarifleri...

Son yıllarda özellikle laktoz içermeyen sütler mide ve bağırsaklarında sıkıntı yaşayanların en çok tercih ettiği besinlerden. Laktoz intoleransı olanların çoğunlukla tercih ettiği bitkisel sütler hem diyette hem de alerjiler veya besin intoleransları olan kişiler için oldukça iyi bir alternatif. Peki, Bitkisel sütlerin faydaları nelerdir? İşte bitkisel sütler ile ilgili bilmeniz gerekenler ve bitkisel süt tarifleri…
Hindistan cevizi kabuğundan üretilen

Hindistan cevizi kabuğundan üretilen "kokopit" toprağı

Hindistan cevizi kabuğundan üretilen kokopit adlı toprak benzeri ürün ağırlığının 8 katı kadar suyu bünyesinde tutuyor. Bataklıkların ıslahında ve verimli tarım alanına dönüştürülmesinde kullanılan ürün, aşırı su tüketiminin önlenmesine de yardımcı oluyor.
Saç bakımı için doğal karışım nasıl yapılır?

Saç bakımı için doğal karışım nasıl yapılır?

Tıbbi ve Aromatik Bitki Uzmanı Ayhan Ercan, Saç sağlığı için süper gıdalar ile süper bir karışım hazırladı. İşte malzemeler; Kale-kıvırcık karalahana, içerisinde doğasından gelen kükürt vardır. Saç için müthiş bir bileşendir. Doğal detosk yapar. Keçiboynuzu kakao, saçın ve cildin temel yapı taşıdır ve çok önemlidir. Maka kökü tozu, saçı içerden besler ve hormon dengesini sağlar. Testosterona bağlı dökülmeyi engeller. Saç uzama hızını hızlandırır. Toz arı sütü, biotin ile saça çok faydalıdır. Hindistan cevizi sütü Saçları dökülenler için bu karışım şifa olacaktır. Karışımın hazırlanışı ve süper gıdaların özellikleri için videonun tamamını izleyebilirsiniz.  
Kilo vermeye yardımcı oluyor, bakteriyi önlüyor

Kilo vermeye yardımcı oluyor, bakteriyi önlüyor

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yıldız Melek Aksoylu, hindistan cevizi sütünün içeriğindeki laurik asidin virüs, bakteri ve mantarların yol açtığı enfeksiyonlara karşı vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyledi. Aksoylu, diyetisyen kontrolü altında belirli bir ölçüde tüketilmesi önerilen hindistan cevizi sütünün kilo vermeye de yardımcı olduğunu kaydetti