Katil Ari

Katil Ari Haberleri

Katil Ari haberleri sayfasında Katil Ari haberlerini bulabilir tüm Katil Ari haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Katil Ari haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

ABD'de

ABD'de "katil arı" operasyonu

ABD'de bu yıl yaşanan "katil arı" paniğinin ardından arılara takip cihazı takıldı ve kovanlarının yeri tespit edildi. Asya Dev Eşek Arısı türünden olan bu arılar, bölgedeki diğer bal arılarının neslini tehdit ediyordu. Yerleri tespit edilen katil arılar, ekiplerce toplandı.
Dünyadaki en büyük eşek arısı türü!

Dünyadaki en büyük eşek arısı türü!

Dünyadaki en büyük eşek arısı türü, Asya dev eşek arısı ya da diğer adıyla katil eşek arısı olarak biliniyor. Kanat açıklığı yaklaşık 8 cm ve saatte 40 km yol gidebiliyor. Zehri insan için ölümcül olmakla birlikte, diğer tüm arı türlerinin başını keserek yok etmesiyle biliniyor.
Simpsons, katil arıları da mı önceden bildi?

Simpsons, katil arıları da mı önceden bildi?

Sık sık geleceği tahmin ettiği yönünde iddialar ortaya atılan The Simpsons'ın, corona virüs salgınının ardından bu kez de ABD’nin başına musallat olan ‘katil arıları’ önceden bildiği iddia edildi. Dizinin yazarlarından Bill Oakley, dizinin fanlarına "Evet tamam, sanırım geleceği öngördük" diye yanıt verdi.
ABD'de koronavirüsün ardından katil arı endişesi

ABD'de koronavirüsün ardından katil arı endişesi

Sahip olduğu bir milyonu aşkın vaka ve 70 bine yakın ölümle yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinin merkezi olan ABD’yi bu kez katil eşek arıları tehdit ediyor. Ülkedeki bilim insanları boyu 5 santimetreye ulaşan zehirli Asya dev eşek arılarıyla mücadele etmenin yollarını arıyor.
katil-arilar-tokat.mp4

katil-arilar-tokat.mp4

...