Koyu Ten

Koyu Ten Haberleri

Ergenlik döneminde kullanılmaması gereken cilt bakım ürünleri

Ergenlik döneminde kullanılmaması gereken cilt bakım ürünleri

Uzm. Dr. Ufuk Güleç, sivilcelerin altında birçok nedenin olabileceğini belirterek “Çikolata, patates, beyaz ekmek, şeker, fast food, hazır meyve suları ve krakerler akneleri çoğaltıyor. Yüzü ovalamak, mineral yağlar, susam yağı, vazelin, kakao yağı gibi maddeler sivilceleri artırır. Koyu tenlilerde deri rengini açıcı maddeler içeren kozmetik ürünlerin de akneye neden olur” dedi.
Koyu ten rengine sahip olanlar corona virüs kapmaya daha yatkın

Koyu ten rengine sahip olanlar corona virüs kapmaya daha yatkın

D vitamininin sağlığa olan faydası pandemi döneminde daha fazla ortaya çıktı. Yakın zamanda yapılan araştırmada 20 Avrupa ülkesindeki popülasyon genelinde COVID-19 enfeksiyonu geçirenlerde kandaki D vitamini seviyelerinin düşük olduğunun tespit edildiğine dikkat çeken Uzm. Dr. Derya Arğun, ”Başka bir çalışmada ise koyu renk tene sahip bireylerin D vitamini eksikliğine ve dolayısıyla şiddetli COVID-19 enfeksiyonu geçirmeye yatkın oldukları saptanmıştır” dedi. D vitamini eksikliği corona virüs haricinde birçok hastalığa da neden oluyor. Bunun yanı sıra bireylerin düzenli olarak kanlarındaki D vitamini seviyelerini ölçtürerek eksikliğe karşı önlem alması gerekiyor.
Dünyanın en koyu tenli mankeni

Dünyanın en koyu tenli mankeni

Senegalli model Khoudia Diop bilindik mankenlerden daha farklı.O dünyanın en koyu tenli modeli
Böyle ikize milyonda bir rastlanır!

Böyle ikize milyonda bir rastlanır!

Bobby ve Riley, dört yaşında iki kardeş. Doğduklarında birbirlerine gerçekten benziyorlardı, bugün ise Bobby açık tenli ve mavi gözlü, Riley ise kahverengi gözlü ve daha koyu tenli
İngiliz polisi bu ırkçı kadını arıyor

İngiliz polisi bu ırkçı kadını arıyor

İngiliz polisi bir banliyö treninde yanında oturan yabancı kökenli bir erkeğe ırkçı sözler söyleyerek hakaret eden bir kadının peşine düştü. Görüntülerde, kimliği henüz belirlenemeyen bir İngiliz kadın yanında oturan koyu tenli bir erkeğe ülken o kadar iyiyse oraya s...git diye bağırıyor. Buraya gelip her şeyi istiyorsunuz ama o kadar kalın kafalısınız ki, elde edemiyorsunuz diyor. Irkçı sözlere hedef olan adam şikayetçi olmasa da İngiliz polisi ırkçı kadının peşine düştü.