rahim sarkması nedir

rahim sarkması nedir Haberleri

rahim sarkması nedir haberleri sayfasında rahim sarkması nedir haberlerini bulabilir tüm rahim sarkması nedir haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. rahim sarkması nedir haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Cinselliğin düşmanı rahim sarkması tedavi edilir mi?

Cinselliğin düşmanı rahim sarkması tedavi edilir mi?

Rahim sarkmasının genellikle normal doğum, çoğul gebelik, östrojen hormonunun yetersiz olması ve yaşlılık gibi nedenlerden dolayı pelvik kaslar ve bağ dokularının gevşemesiyle meydana gelir. Rahim sarkmasının cerrahi müdahale ile tedavi edilebildiğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, “Rahim sarkması tedavi edilir mi?” “Rahim sarkması neden olur?” “Rahim sarkması belirtileri nelerdir?” sorularına cevap verdi.
Rahim sarkması riskini azaltan öneriler

Rahim sarkması riskini azaltan öneriler

Kadınlarda ilerleyen yaşla birlikte görülme sıklığı artan rahim sarkması, 50 yaş üzeri kadınların yaklaşık yarısında ortaya çıkıyor. Hayat boyu görülme oranı ise % 30-50 oranında değişiyor. Kadınlar bu sorun nedeniyle hem fiziksel hem de psikolojik olarak olumsuz etkileniyor, kendilerini sosyal hayattan soyutlayabiliyor. Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, rahim sarkmasıyla ilgili bilgi verdi.