Sinav Psikolojisi

Sinav Psikolojisi Haberleri

Üniversite tercih döneminde anne babalara öneriler

Üniversite tercih döneminde anne babalara öneriler

Her yıl birçok anne baba üniversite sınavının stresini öğrenciyle beraber yaşıyor. Her ebeveyn çocuğunun iyi bir mesleği olmasını istiyor ve hatta birçoğu daha doğmadan önce çocuğunun ilerde hangi meslekte olacağını kafasında tasarlıyor. Peki bu dönemde ebeveynler nasıl hareket etmeli?
YKS'ye bir gün kala ne yapmalı?

YKS'ye bir gün kala ne yapmalı?

YKS‘ye bir gün kala ne yapmalı? Üniversite eğitiminin belirleyicisi olan YKS yarın yapılacak. Sınava hazırlanan öğrenciler, yarın alacakları puanlarla meslek sahibi olmanın ilk adımını atacaklar. Peki, öğrenciler artık sayılı saatlerin kaldığı günü, zihinsel, duygusal ve davranışsal olarak nasıl yönetmeli? Üzerlerinde baskı oluşturan sınav psikolojisinden kurtulmak için ne yapmalı? Tüm bu soruların cevabı Eğitimci Haluk Taşkale’nin anlatımıyla videomuzda.
YKS‘ye birkaç gün kala ne yapmalı?

YKS‘ye birkaç gün kala ne yapmalı?

YSK’ye sayılı günler kaldı. Aylardır devam eden çalışma temposu nihayet bitiyor. Öğrenciler bugüne kadar öğrendiklerini artık nasıl etkin kullanabileceklerini düşünmeye başladı. Kaygı ve endişe ile baş ederek, başarılı olabilmek için yapılması gerekenleri Eğitimci Haluk Taşkale anlattı.
LGS’ye birkaç gün kala ne düşünmelisin?

LGS’ye birkaç gün kala ne düşünmelisin?

LGS’ye birkaç gün kaldı, haftalardır evden devam eden sınav maratonu artık nihayetleniyor. Öğrencileri geleceğe taşıyacak bu sınavın hemen öncesinde yapılması ve dikkat edilmesi gerekenleri Eğitim Koçu Yasemin Sungur anlattı.