aşk psikolojisi

aşk psikolojisi Haberleri

aşk psikolojisi haberleri sayfasında aşk psikolojisi haberlerini bulabilir tüm aşk psikolojisi haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. aşk psikolojisi haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Karantina dönemi beynimizi nasıl etkiledi?

Karantina dönemi beynimizi nasıl etkiledi?

Kadın ve erkek beyni farklı mı çalışıyor? Yapılan pek çok araştırma her iki cinsin aynı duygusal malzemeye farklı tepkiler verdiğini, kadınların estetik ve sezgi algılarının erkeklere, erkeklerinde mantık ve analiz algılarının kadınlara oranla daha gelişmiş olduğunu ortaya koydu. Peki ya yoğun stres altında? Küresel anlamda tüm dünyayı etkileyen pandemi, kadın ve erkek beyni üzerinde nasıl etki etmiş olabilir? Aşk psikoloğu Işıl Evrim Akgün karantina günleri ile başlayan dönemi sizler için yorumladı.
Karantina dönemi ilişkileri nasıl etkiledi?

Karantina dönemi ilişkileri nasıl etkiledi?

Kadın ve erkek ilişkileri, her dönem konuşuldu, tartışıldı. Kadınlar erkeklerden, erkekler de kadınlardan beklentilerini sürekli dillendirdi, taraflardan biri dinlenilmek, anlaşılmak isterken, diğeri güvenilmek istedi. Ancak pandemi tüm bu ezberleri bozdu ve kadın erkek ilişkileri alışılmışın ötesinde çok farklı haliyle gündeme geldi. Özellikle evli olmayan çiftlerin etkilendiği ve ilişkilerin alarm verdiği bu süreci Aşk Psikoloğu Işıl Evrim Akgün’e sizler için sorduk, pandemi döneminden etkilenen ilişkileri Akgün sizler için yorumladı.