Black Lives Matter

Black Lives Matter Haberleri

Black Lives Matter haberleri sayfasında Black Lives Matter haberlerini bulabilir tüm Black Lives Matter haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. Black Lives Matter haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 5 haber bulunmaktadır.

BTS grubundan 1 milyon dolarlık bağış

BTS grubundan 1 milyon dolarlık bağış

Koreli pop grubu BTS'in yedi üyesi (Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V ve Jungkook) ve şirketleri Big Hit Entertainment, George Floyd'un ölümüyle ilgili protestoların yoğun olduğu haziran ayında Black Lives Matter dayanışmasına 1 milyon dolarlık bağış yapmıştı. Vanity Fair ile yakın zamanda yapılan bir röportajda grup, bağışların arkasındaki nedenleri açıkladı.
Heykellerin düşüşü

Heykellerin düşüşü

Sanat dünyasının ırkçılığa karşı tepkisinden bir önceki yazımda uzunca bahsetmiştim. Şimdiye kadar yerel polis tarafından güvenliği sağlanan müze ve galerilerin tepki olarak bu hizmeti almayı durdurması, dünyanın hemen hemen her yerinde sanatçıların kolektif ya da bireysel olarak Black Lives Matter hareketini temel alarak üretim yapması, bu yıl Covid-19 pandemisi sebebiyle dijital ortama taşınan Art Basel’de gerçekleşen yüksek satış rakamlarının siyahi sanatçıların üretimleri olması gibi etkileri gördük.
ABD'de milyonlar sokakta

ABD'de milyonlar sokakta

George Floyd'un öldürülmesinden sonra ABD'de protestolar devam ediyor. Phliadelphia şehrinde ise uzun yıllardır görülmemiş bir protestoya imza atıldı.
Beyaz Saray’a giden yola

Beyaz Saray’a giden yola "Siyahilerin Hayatı Önemlidir" sözü yazıldı

ABD’de Beyaz Saray’ın karşısında bulunan yola "Black Lives Matter" (Siyahilerin Hayatı Önemlidir) sözü yazıldı.
Ünlü isimlerden ortak tepki: Irkçılığa hayır!

Ünlü isimlerden ortak tepki: Irkçılığa hayır!

. Dolandırıcılık suçlamasıyla aranan siyahi Amerikalı George Floyd, gözaltına alınması sırasında polis şiddetine maruz kalarak yaşamını kaybetti. Olayın ardından başta ABD olmak üzere dünyanın dört bir yanında protestolar başladı. Sosyal medyada tepkiler, siyahilere yönelik ırkçılığa karşı kullanılan “Black Lives Matter” (Siyahların Hayatı Önemlidir) sloganıyla dile getirildi.