çocuklarda okul başarısı

çocuklarda okul başarısı Haberleri

çocuklarda okul başarısı haberleri sayfasında çocuklarda okul başarısı haberlerini bulabilir tüm çocuklarda okul başarısı haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. çocuklarda okul başarısı haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 2 haber bulunmaktadır.

Düzenli spor hayatı olan çocuklar daha başarılı

Düzenli spor hayatı olan çocuklar daha başarılı

Uzmanlar, düzenli spor yapan çocukların okulda ve sosyal hayatta akranlarına göre daha başarılı olduklarını söylüyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Semih Demirkıran, ailelerin çocukları 3 yaşına geldiğinde öncelikleri arasına sporu da almalarını tavsiye etti.
Omega 3 eksikliği çocuklarda zeka gelişimini etkiliyor

Omega 3 eksikliği çocuklarda zeka gelişimini etkiliyor

Balık yağında bulunan Omega-3 yağ asitleri çocuklardaki beyin fonksiyonu ve gelişiminde önemli rol oynuyor. Omega 3 bakımından zengin beslenen çocuklarda okul başarısının daha yüksek çıktığını gösteren çalışmalar da literatürde yer alıyor. Nöroşirürji Uzmanı Op. Dr. Kerem Bıkmaz, çocuklarda zeka gelişimi için Omega 3’ün faydaları hakkında bilgi verdi. Peki, Omega 3’ün çocukların zeka gelişimine etkileri nelerdir? Omega 3 takviyesi için nelere dikkat edilmeli? İşte Omega 3 ile ilgili bilmeniz gerekenler…