etkisiz hale getirme

etkisiz hale getirme Haberleri

etkisiz hale getirme haberleri sayfasında etkisiz hale getirme haberlerini bulabilir tüm etkisiz hale getirme haberlerini, gelişmeleri ve son dakika haberleri okuyabilirsiniz. etkisiz hale getirme haberleri ile ilgili geçmişten bugüne Posta'da 11 haber bulunmaktadır.

Bakan Soylu: 4 terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Soylu: 4 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren-10 Operasyonu kapsamında Şırnak'ın Bestler Dereler Domuz Dağı bölgesinde 4 teröristin silahlarıyla etkisiz hale getirildiğini belirtti.
Yüz germe estetiği

Yüz germe estetiği

Cildimiz, dış dünya ile hassas iç ortamımız arasında bariyer görevi görürken, en çok güneş ışınları tarafından yıpratılır. Bu ışın demeti derimize temas ettikten sonra bir dizi kimyasal reaksiyonun başlamasına neden olur. Bol miktarda serbest oksijen radikalleri açığa çıkar. Cildimizin antioksidan kapasitesi, bu zararlı maddeleri etkisiz hale getirmeye çalışır.
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü: 37 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü: 37 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada nisan ayında gerçekleştirilen operasyonlarda 37 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.
HPV nasıl tedavi edilir?

HPV nasıl tedavi edilir?

Tedavi araçları birkaç türlü olan bu enfeksiyonlarda yapılması gerekenleri Dr. Taner Usta şu şekilde açıkladı. Özellikle üreme çağındaki genç gruplarda görülen HPV enfeksiyonlarının tedavisinde amaç o bölgedeki lezyonları ortadan kaldırmak ve etkisiz hale getirmektir.
Akciğer kanserine karşı Türk bilim insanlarından büyük buluş

Akciğer kanserine karşı Türk bilim insanlarından büyük buluş

Eskişehir Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi öğretim üyeleri, akciğer kanseri hücrelerinde bulunan bir enzimi baskılayarak kanser hücrelerini etkisiz hale getirmeyi başardı. Bu çalışma, yerli kanser ilacı geliştirilmesine de önemli katkılar sunacak
ABD polisi bıçaklı saldırgana kurşun yağdırdı!

ABD polisi bıçaklı saldırgana kurşun yağdırdı!

ABD´de ihbar üzerine olay yerine giden iki polis, elinde bıçak olan şüpheliyi gözaltına almak istedi. Polisin uyarılarına uymayan şüpheli, polislerden birine doğru koşarak saldırdı. Diğer polis şüpheliyi vurarak meslektaşını kurtardı. Olay anı her iki polisin de kameralarıyla saniye saniye görüntülendi. Georgia eyaletindeki Athens bölgesinde meydana gelen olayda, ihbar üzerine olay yerine giden iki polis, elinde bıçak olan şüpheli ile karşılaştı. Polisler silahlarını doğrultarak, şüphelinin elindeki bıçağı atması konusunda uyardı. Uyarıları dikkate almayan şüpheli, elinde tuttuğu bıçakla polisin üzerine yürümeye başladı. Polisler daha sonra, ara sokaktan ana otoyola kadar geri çekildi. Şüpheli Aaron Hong, polis memuru David Harrison´a doğru koşmaya başladı. Harrison´un ateş etmesiyle vurulan şüpheli yere düştü ve polis, ‘yerde kalması´ konusunda şüpheliyi tekrar uyardı. Hong, kanlar içinde yattığı yerden kalkınca, diğer polis memuru Charles Bidinger, elindeki silahı kılıfına koyarak, elektroşok silahı ile şüpheliyi etkisiz hale getirmek istedi. Ancak şüpheli, tekrar Harrison´a saldırdı. Şüpheli Hong ve Harrison kısa bir süre yerde boğuştuktan sonra, silahını tekrar çeken Bidinger, meslektaşının üzerindeki Hong´u vurarak öldürdü. Aaron Hong´un ise tüm müdahalelere rağmen olay yerinde öldüğü duyuruldu. Polislerden Harrison´un, 7 yıldır görev yaptığı; şüpheliyi vurarak öldüren Bidinger´ın ise henüz ilk yılı olduğu belirtildi
Türkiye'nin yeni silahından ilk görüntüler

Türkiye'nin yeni silahından ilk görüntüler

ROKETSAN, son dönemdeki terör saldırılarında sıkça kullanılan patlayıcı yüklü hava araçları ve el yapımı patlayıcıları etkisiz hale getirmek için dünyada da oldukça yenilikçi olan Alka Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi'ni geliştirdi.
Bomba imha ederken havaya uçtu

Bomba imha ederken havaya uçtu

Afganistan ordusuna bağlı bir asker, Taliban tarafından Helmand eyaletinde yol kenarına yerleştirilen bir el yapımı bombayı etkisiz hale getirmek isterken, bombanın patlamasıyla korkunç bir şekilde can verdi.EL Amara televizyonunda yayınlanan o anlar, olayı uzaktan kameraya alan başka bir Afgan askeri tarafından saniye saniye böyle görüntülendi.
Adım adım plan yaparak avladı

Adım adım plan yaparak avladı

Nehir üzerinde adacıkta dinlenmekte olan timsaha, yüzerek sessizce yaklaşan jaguar avının kendisini fark etmesinden sonra bir hamleyle onu etkisiz hale getirmeyi başardı.İşte o inanılmaz anlar böyle görüntülendi.
Kadıköy'de dehşet saatleri

Kadıköy'de dehşet saatleri

Cinnet getirdiği evde babasını yaralayıp yeğenini öldüren kişiyi etkisiz hale getirmek için Özel Harekat binaya girdi. Saldırgan, polisle pazarlık sürerken intihar etti
Suriye'de konvoya kanlı saldırı

Suriye'de konvoya kanlı saldırı

Görüntülerde, ilerleyen konvoya saldırı düzenleyen muhalif güçler ile askerler arasında çıkan sıcak temasta 3 kişinin uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu yol ortasında vurularak öldürüldüğü görülüyor. Esad yanlısı olduğu öğrenilen bir yetkili makam aracıyla ilerlediği sırada konvoyuna saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında yara almadan geri manevra yaparak, pusudan kaçan yetkilinin korumaları ile muhalif güçler arasında sıcak temas yaşandı.Uzun namlulu tüfeklere açılan karşılıklı ateşte, konvoydaki silahlı kişileri etkisiz hale getirmek isteyen 3 muhalif, kurşunlara hedef olarak cadde ortasında öldürüldü. Bu dehşet anlarını cep telefonlarına çekenlerin, daha sonra Türkiye’ye giriş yaparak Şanlıurfa’ya geldikleri öğrenildi.